Teade

TLÜ teadlased ja õppejõud Arvamusfestivali vestlusringides

Järjekorras seitsmes Arvamusfestival toob sel nädalavahetusel Paidesse taas palju arvajaid, kel kõigil on võimalus saada osa erinevatest aruteludest, alates haridusteemadest kuni julgeolekuni välja. Sarnaselt eelnevate aastatega, kuuleb ja näeb ka tänavu vestlusringides väga paljusid Tallinna Ülikooliga seotud inimesi.

Arvamusfestival

Tallinna Ülikooli arendusprorektor Andres Jõesaar osaleb reedel, 9. augustil Tulevikutöö alal arutelus „Kas igale lõpetajale peaks jätkuma erialast tööd?“. Üheskoos teiste eskpertidega tuleb muu hulgas juttu sellest, milliseid haridusvalikuid teha, et erialast tööd leida.

Humanitaarteaduste instituudi vanemteadur Peep Nemvalts arutleb samal päeval koos teiste keelespetsialistiga teaduskeele ja selle tuleviku üle. Juttu tuleb teiste teemade hulgas näiteks sellest, mida teha, et õppejõude-teadureid valides tunnustataks rohkem eestikeelseid uurimusi ja õpikuid.

TLÜ Eesti demograafia keskuse teadur Tiina Tambaum viib reedel Tuleviku inimese alal läbi lustlikku viktoriini „Tean ja ei tunne“, kus löövad kaasa eakad ning gümnaasiuminoored.

Muidugi ei saa festivalil üle ega ümber õpetajaametist ja õpetajate puudusest Eesti koolides. Laupäeval saabki Haridusalal kuulata peamistest põhjustest, miks noored õpetajad põlevad läbi ja lahkuvad koolidest ning kuidas vaatamata sellele suurendada gümnaasiumilõpetajate huvi õpetajaameti vastu. TLÜst löövad vestlusringis kaasa haridusteadlased Kristi Vinter-Nemvalts ja Jüri Kurvits.

Spordibioloogia professor Kristjan Port arutleb aga laupäeval, 10. augustil Digitarkuse alal koos teiste ekspertidega uute tehnoloogiate teemadel ning nendega seotud võimalustest ja riskidest.

Teaduskommunikatsiooni lektor Arko Olesk juhib aga laupäeval, 10. augustil Teadusalal arutelu „Kui palju head suudab korda saata hea teaduskommunikatsioon (ja halba halb)?“. Juttu tuleb muu hulgas sellest, mis teeb nii ajakirjanike kui ka teadlaste jaoks teaduskommunikatsioon jaoks “kvaliteetseks”.

Arvamusfestivali erinevates aruteludes löövad kaasa veel väga palju teised Tallinna Ülikooli teadlased. Täpsema ajakava ja kõik arutelud leiab festivali kodulehelt.