Teade

Arvamusfestivali teadusalal on ka Tallinna Ülikooli arutelu

Üheksas Arvamusfestival toimub 13.-14. augustil Paide vallimäel. 17 arutelualal ja 133 arutelu seas on ka mitmed Tallinna Ülikooli ekspertide poolt veetud või neid kaasavad vestlused.

Arutelu

Arvamusfestivalile omaselt kajastatakse kahe päeva jooksul mitmekesiseid teemasid - kõike seda, mis on inimestele oluline ja omane. Seda peegeldavad ka veidi humoorikad alade nimed: näiteks Turvatunde ala, Tõde ja õiglus, Ei sammukesti tagasi ning Raha räägib. Traditsiooniliselt on festivalil ka teadusala ning selle avaarutelu on TLÜ poolt - „3xKatrin: Kes teadust teeb, see jõuab“. 

Festivali programmi näeb siit 

Festivali sündmus Facebookis

Teadusala sündmus Facebookis 

TLÜ eksperdid on järgnevates aruteludes: 

  • Hariduse ala: „Ehe, elav ja ebamugav loovus“. R 13. augustil kell 12.00. Vestluskülaliste seas on Eda Heinla (loovõpetuse lektor Tallinna Ülikoolis, raamatu „Lapse loovuse hoidmine ja arendamine“ koostaja ja kaasautor").
  • Teadusala: „3xKatrin: Kes teadust teeb, see jõuab“. R 13.august kell 12.00. Vestluskülaliste seas on Katrin Niglas (Tallinna Ülikooli teadusprorektor), Katrin Tiidenberg (Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi osaluskultuuri professor), Katrin Poom-Valickis (haridusteaduste instituudi õpetajahariduse professor) ning arutelu juhib Mart Soonik.
  • Paide 3000: „Kust läheb piir elava ja sureva linna vahel?“ R 13. augustil kell 12.00. Vestluskülaliste seas on Helen Sooväli-Sepping (inimarengu aruande 2020 peatoimetaja).
  • Pere ja töö: soovid, kohustused ja valikud: „Emadustrahv“. R 13. augustil kell 14.00. Vestluskülaliste seas on Barbi Pilvre (TLÜ dotsent, TLÜ projekti “Soolise palgalõhe vähendamine” kommunikatsioonijuht), Triin Roosalu (TLÜ vanemteadur) ja Marge Unt (TLÜ professor). Teadlased ja poliitikakujundajad arutavad TLÜ uuringu “Soolise palgalõhe vähendamine” tulemustele tuginedes, kuidas mõjutab vanemapuhkus naiste majanduslikku toimetulekut edasises elus.
  • Vaimne tervis: „Kultuuri elujõu allikad kriiside ajastul“. R 13. augustil kell 14.00. Vestluskülaliste seas on Jüri Viikberg (keeleteadlane ja TLÜ emeriitdotsent), Tiiu Kuurme (kasvatusteadlane ja TLÜ kasvatusteaduste dotsent).
  • Maa ala: „Green transport: how ready are we?“ R 13. augustil kell 16.00. Vestluskülaliste seas on Tauri Tuvikene ("Ühistransport kui avalik ruum Euroopa linnades: narratiivid, kogemused ja vastuolud" (PUTSPACE) projektijuht ja TLÜ vanemteadur)
  • Tõde ja õiglus: „Kuidas teha otsust, kui otsus on tehtud?“ R 13. augustil kell 16.00. Vestluskülaliste seas on Katrin Aava (Tallinna Ülikooli kommunikatsiooni õppejõud).
  • Teadusala: „Teadlane kui kriisiaja suunamudija“. L 14. augustil kell 10.00. Arutelu juhib Katrin Tiidenberg (Tallinna Ülikooli osaluskultuuri professor).
  • Maa ala: „Koos, kestlikult!“ L 14. augustil kell 12.00. Vestluskülaliste seas on Katri-Liis Lepik (MTÜ Skill Mill, TLÜ dotsent).
  • Hariduse ala: „Koroonakriisi õppetunnid: kuidas kasvatada ennastjuhtivat ja motiveeritud õpilast?“ L 14. augustil kell 12.00. Vestluskülaliste seas on Maria Erss (Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi teadur).
  • Keeruline lihtsaks, lihtne põnevaks: „Virtuaalne reaalsus - kõik ei ole hiirekliki kaugusel“. L 14. augustil kell 12.00. Arutelu juhib Kristjan Port (Tallinna Ülikooli professor ja Edasi kolumnist).
  • Teadusala: „Eesti 2100: Kosmoseühiskond“. L 14. augustil kell 16.00. Vestluskülaliste seas on Kristjan Port (Tallinna Ülikooli professor ja Edasi kolumnist).
  • Kogukonna ala: „Aktiivsed kogukonnad kui vaktsiin ääremaastumisele. Kuidas toetada kogukonnaelu?“ L 14. augustil kell 16.00. Vestluskülaliste seas on Aet Annist (sotsiaalantropoloog, Tartu Ülikooli etnoloogia osakonna ja Tallinna Ülikooli humanitaarinstituudi vanemteadur).
  • Keskväljak: „Keskkonnapsühholoogia roll ruumiloomes. Hea ja halva ruumi teaduslik mõõtmine ja selgitamine“. L 14. augustil kell 16.00. Vestluskülaliste seas on Grete Arro (Keskkonnapsühholoog, TLÜ teadur).
  • Hariduse ala: „Kuidas rohestada Eesti kõrgharidussüsteemi?“ L 14. augustil kell 18.00. Vestluskülaliste seas on Grete Arro (Keskkonnapsühholoog, TLÜ teadur).
  • Hanna Gerta Alamets (TLÜ vilistlane ja juhatuse liikme kohusetäitja sotsiaalpoliitika valdkonnas) osales Eesti 2035 – tulevikku jälgi jätmata! ja Koos, kestlikult! aruteludes.