DTI silmapaistev vilistlane Margus Viher näeb tulevikus teadlastega veelgi enam kokkupuutekohti
Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi 2020. aasta silmapaistvaks vilistlaseks valiti Eesti Patendiameti peadirektor ja infoteaduse õppesuuna vilistlane Margus Viher.
Viher panustab Tallinna Ülikooli ja infoteaduse eriala valdkonna töösse regulaarselt. “Arvan, et teenisin silmapaistva vilistlase tiitli, kuna kuulun infoteaduse akadeemilise suuna õppekavade nõukokku ning panustan õppekavade hindamisse,” selgitas Viher. Samuti on ta mitmetel kordadel täitnud Ülikoolis tööandjate esindaja rolli. “Mul on kahtlemata väga hea meel silmapaistva vilistlase auhind vastu võtta,” sõnas tunnustatud vilistlane.
“Meie soov on kindlasti tulemuslikumasse dialoogi astuda ka Eesti teadlastega, et välja selgitada, millised on nende ootused ning kuidas saaksime aidata nende teadussaavutusi neile sobivalt kaitsta,” ütles Viher.
Rahvusliku rikkuse kaitsmine
Viher on töötanud Eesti Patendiameti juhina kuus aastat – see on periood, mille jooksul on tehtud suurel määral teavitustööd ja muututud kliendisõbralikumaks organisatsiooniks. Viher selgitas, et eelkõige võetakse patent tulu teenimise eesmärgil. “Oleme mõtestanud, et täidame tänu oma tööle ka missiooni, milleks on rahvusliku rikkuse kaitsmisele kaasa aitamine,” tõi ta välja aga märksa suurema visiooni, mida Patendiamet kannab.
Edasisteks väljakutseks peab peadirektor tipptasemel e-teenuste arendamist ja innovaatiliseks riigiasutuseks arenemist. “Meie soov on kindlasti tulemuslikumasse dialoogi astuda ka Eesti teadlastega, et välja selgitada, millised on nende ootused ning kuidas saaksime aidata nende teadussaavutusi neile sobivalt kaitsta,” selgitas Viher.
Patendiameti peadirektor Margus Viher auhinda vastu võtmas
Õppesuund, mis avardas silmaringi
Margus Viheri tõi Tallinna Ülikooli õppima eelkõige tema huvi kultuuri vastu. “Minu valitud eriala oli üks väheseid, kus oli võimalik saada teadmisi paljudest valdkondadest ning läbida silmaringi avardavaid kursuseid,” meenutas ta. Õpingute ajal oli vilistlase sõnul suur positiivne mõju õppejõududel, kes eriala õpetasid. “Ilmselt just nende pärast olen ikka veel nii palju ülikooliga ka täna seotud,” märkis Viher. Just tiheda suhtlemise tõttu on ka Eesti Patendiametisse sattunud mitmeid Tallinna Ülikooli tudengeid nii praktikale kui tööle.