Loodusblogi

Integreeritud loodusteaduste vilistlane: „Tuleb järgida oma vaistu ja raskusi trotsida"

Kes oleks arvanud, et kooliaegsest loodusteaduste huvist saab töö, kuhu iga päev naerusuiselt Tallinna Ülikooli integreeritud loodusteaduste vilistlane ja Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi õpetaja Svetlana Kalvan läheb.

integreeritud loodusteadused tallinna ülikool

Loodusteaduste vastu tekkis huvi juba kooliajal, oli huvitav, kuidas kõik, mis toimub looduses on omavahel seotud. Alustasin õppimist mitu aastat tagasi geoökoloogia erialal, aga isiklikul põhjusel pidin katkestama oma õpingud. Kuna kogu aeg mõtlesin sellest, et hariduse omandamine on väga tähtis, siis esimesel võimalusel tulin tagasi ülikooli. Tagasi tulles oli geoökoloogia õppekava juba kinni ja õppetoolis soovitati mulle uut integreeritud loodusteaduste õppekava.

Põnev uus eriala

Õppekava lugedes leidsin ma seda huvitavaks ja otsus tuli kohe – lähen sinna. Selgus, et see oli tõesti huvitav. Kõige enam meeldis, et integreeritud loodusteaduste eriala annab võimalust valida ja koostada just enda jaoks sobiva õppeprogrammi, nagu konstruktor. Ise valisin klassikalist loodusteaduse, mille raames õppisin geoökoloogiat ja keemiat.

Eredalt jäid meelde välispraktikad ja õppeekskursioonid. Need olid tõesti huvitavad! Saime lähemalt tutvuda Eesti loodusega mitte ainult teoorias, vaid ka praktilise tegevuste kaudu. Me elame nii ilusas ja huvitavas riigis, mida me sageli tavaelus ei märkagi. Välispraktika tegi veel põnevamaks tore seltskond, kellega viibisime koos mõned päevad. See omab väärtust mitte ainult õppimise pooles, vaid ka seepärast et “elav suhtlus” on väga tähtis inimeste jaoks ja selles olukorras toimub ka kogemusega jagamine.

Olen nüüd õpetaja

Kui lõpetasin integreeritud loodusteaduste õppekava, siis kohe tuli otsus minna edasi magistriõppesse, et saada õpetajaks. Mulle on alati meeldinud teha tööd lastega ja nii soovisingi panustada laste arengusse ja õpetamisesse. Gümnaasiumi loodusteaduslike ainete õpetaja õppekaval õppides proovisin leida viisi, kuidas töötada paralleelselt koolis, ja ma leidsin selle. Nii ma töötasingi koolis ja käisin magistriõppes samal ajal. Olen nüüd diplomeeritud gümnaasiumi geograafia- ja põhikooli matemaatikaõpetaja.

Soovitan kõigil minna oma valitud teel lõpuni. Mingi hetk tundub, et see on raske, aga alati võib leida jõudu, et saada head tulemus.

Tutvu INTEGREERITUD LOODUSTEADUSTE avatud õppekavaga.