Õpingud

Haapsalu kolledži käsitöötehnoloogiate ja disaini õppekava 2. kursuse üliõpilane Laura Saks võitis BRUNO auhinna

Munakoorest kõrvarõngad

Eesti Disainiauhindade hübriidgalal selgusid reedel 18.09 Eesti parimad uudistooted, mis pärjati BRUNO tootedisaini auhinnaga. Haapsalu kolledži käsitöötehnoloogiate ja disaini õppekava 2. kursuse üliõpilane Laura Saks võitis auhinna kategoorias “Parim elustiilitoote disain”.

Munakoortest ehete idee sündis Laural esimesel kursusel. Esimene erialaprojekt oli leida materjal, mida taaskasutada ja leida sellele väljund. Sel ajal kokana töötanud neiu pani tähele, et jäätmete sekka läheb suur kogus munakoori. Lähemalt uurides avastas Laura nende iseärasused ja nii sündisidki EGG ehted, kus lisaks munakoortele on kasutatud biovaiku. Ehete värvimisel püüab Laura jääda võimalikult looduslähedaseks, kasutades näiteks mustikaid, peeti, kurkumit ja klorellat.

Tootedisaini BRUNO-d 2020

Parim elukeskkondliku toote disain: N30 välimööbliseeria, autorid Pavel Sidorenko, Vitali Valtanen. Parim elustiilitoote disain: EGG Laura Saks ehted, autor Laura Saks. Parim insenertehnilise toote disain: Saunum Premium keris, autorid Martin Pärn, Pent Talvet, Sven Sõrmus, Kaspar Torn, Janno Nõu. Elutööauhind: Eesti kujunduskunstnik ja sisearhitekt Maile Grünberg.