Üliõpilaselu

Tervisepäev virgutas keha ja vaimu

Tervisepäev

Novembri alguses toimus Haapsalu kolledži esimese kursuse tervisedenduse tudengite poolt korraldatud traditsiooniline tervisepäev, mis läks ürituse korraldajate hinnangul isegi paremini korda kui algul loota osati.

Novembri esimene päev algas TLÜ Haapsalu kolledžis tunduvalt reipamalt kui tavaliselt, sest saabujaid ootas ees takistusrada, võimlemine ja mitmed äraarvamismängud.

illustratiivne pilt

Kolledžisse sisenejad said kohe uksest sisse astudes läbida takistusraja, mis pani vere liikuma ka kõige unisemal – alustuseks tuli ühel jalal hüpata, siis jalgpalliga triblada ning preemiaks ootas värske kohv.

Esimesena läbis takistusraja rakendusinformaatika I kursuse tudeng Renee, kes leidis, et selline virgutus on päris hea. „Mõistlik. Lõbus,“ arvas Renee.

Saabus ka meie oma kursusekaaslane Ruth, kes läbis samuti takistusraja. Küsimusele, kas ta oleks valmis sellise raja läbima näiteks ka homme, vastas ta, et pole probleemi.

Kuigi mitmed unisevõitu loengusse tõttajad üritasid takistusrajast vaikselt mööda hiilida, meelitasid energilised tervisetudengid kõiki osalema.

illustratiivne pilt

Kui veidi hinge tõmmatud, ootas ees test, kus tuli vahet teha Saku Lätte veel ja tavalisel kraaniveel. Liikluskorralduse I kursuse tudeng Anne-Mai leidis esimese ropsuga, et mõlemad on nagu kraanivesi. „Ma joon üldiselt kraanivett,“ ütles Anne-Mai.

Enne pääsu treppidele tuli veidi anatoomiat uurida ning mõne luu ja lihase asukoht kindlaks määrata. Teisel korrusel sai samuti vett maitsta, kuid ka pildi järgi otsustada, kui palju võiks ühes või teises toiduaines kaloreid olla.

Paras pähkel ootas osalejaid aga kolmandal korrusel, kus toimus võimlemine. Ära tuli arvata, mis asend tuleb võtta, kui ülesandeks on sulgseis, toengkägar, puuteseis või näiteks kena pika nimega külgtoengväljaasendipõlvitus.

Tervisepäevast ei jäänud kõrvale ka kolledži juhtkond. „Kõike seda on põnev vaadata,“ ütles õppenõustaja Anneli Kasesalu, kes võttis koos projektijuht Kairi Märki ja projektijuhi abi Tiina Alasooga ka ise kõigist ülesannetest osa.

Kuid see polnud veel kõik. Viimased tegevused toimusid auditooriumites veidi enne loengu lõppu. Lõbusad harjutused koos vööümbermõõdu mõõtmisega andsid istumisest kangetele selgadele veidi liikumist.

Vaatamata hoiatusele, et tudeng on raske sihtrühm, tuli enamik siiski rõõmsalt kaasa ja väike vaheldus kulus kõigile marjaks ära.

illustratiivne pilt