Pressiteade

TLÜ avab sügisest soome keele ja kultuuri õppe uuel kujul

Meedias rohkelt arutelu tekitanud küsimus, millisel kujul jätkab Tallinna Ülikool soome keele ja kultuuri õpetamist, saab positiivse lahenduse – ka edaspidi plaanitakse soome keele ja kultuuri aineid õpetada Eesti ülikoolidest kõige suuremas ulatuses, et tagada õpetajate ja tõlkide ettevalmistus. „Õpetamine jätkub nii bakalaureuse- kui ka magistritasemel,“ kinnitas ülikooli õppeprorektor Priit Reiska.

õppimine

Ühise arutelu tulemusena sündinud ja kõikide osapoolte toetuse saanud otsust aitasid kujundada ülikooli partnerid Soome suursaatkonnast, Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsist, Haridus- ja Teadusministeeriumist, Soome Instituudist, Tallinna Ühisgümnaasiumist ja Innovest.

„Olen veendunud, et peame koos kaitsma oma väikese kõnelejate arvuga keeli,“ lausus Soome suursaatkonna nõunik Hannele Valkeeniemi. „Leian, et soome keele õpetamine toetab eesti- ja eesti keele õpetamine omakorda soome keelt.“

Soome Instituut näeb Tallinna Ülikooli otsust kui edasise koostöö olulist eeldust. Juba praegu ollakse valmis läkitama asjatundjaid, et tutvustada üliõpilastele Soome ühiskonda ja kultuuri. „Loodame, et ülikool kasutab õppe mitmekesistamiseks julgesti meie abi,“ lausus instituudi juhataja Anu Heinonen.

Ka Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi juhatuse esinaise Karola Velbergi hinnangul on õpetajakoolituse jätkamine ülikoolis väga oluline. „Oleme oma pädevuse raamides valmis sellesse panustama igal võimalikul viisil,“ kinnitas ta.

Tallinna Ühisgümnaasiumi direktor Mehis Pever näeb soome keele õppimist ka kui võimalust saada osa saada ühest maailma parimast haridussüsteemist. „Seda silmas pidades õpib Tallinna Ühisgümnaasiumis soome keelt 256 põhikooli- ja 60 gümnaasiumiõpilast," tõdes Pever.

Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna peaeksperdi Pille Põikliku andmetel on soome keele õpe Eesti üldhariduskoolides tõusuteel – viimase kahe aasta jooksul on õppijaid lisandunud 40%. Paljud on soome keele valinud üheks kohustuslikuks võõrkeeleks. „Tervitame soome keele ja kultuuri õppe jätkumist Tallinna Ülikoolis, mis annab huvilistele võimaluse õpinguid jätkata,“ lausus Põiklik.