Teade

Tunnustused humanitaarteaduste instituuti

Eile, 18. märtsil tähistati Tallinna Ülikooli päeva. Pidulikul aktusel jagati ülikooli tänukirju ja teenetemärke ning kuulutati välja parimate publikatsioonide laureaadid ja elukestva õppe preemiad.

irina belobrovtseva

Ka humanitaarteaduste instituuti tuli mitmeid tunnustusi ja auhindu.

Tallinna Ülikooli teenetemärgi pälvisid professor, vanemteadur Irina Belobrovtseva (pildil), professor, vanemteadur Marek Tamm ja professor Mihhail Lotman ja professor (vt kogu nimekirja siit).

Tallinna Ülikooli tänukiri anti Irina MoissejenkoleNatalja NetšunajevaleSergei Dotsenkole ja Jelena Raudlale kauaaegse töö ja panuse eest Tallinna Ülikooli arendamisel. Tänukirja pälvisid ka TÜHI õppejuht Siiri Soidro kauaaegse töö ja panuse eest õppekorralduse arendamisel ning hea keelenõu andmisel Tallinna Ülikoolis ning dotsent Maris Saagpakk panuse eest õpetajahariduse praktika arendamisel ja eestvedamisel Tallinna Ülikoolis (vt kogu nimekirja siit).

Lisaks tunnustas rektor Aasia uuringute ja kultuuriteooria professorit Rein Rauda, kes on tänavune riigi teaduspreemia laureaat.

2018. aasta parima monograafia auhinna pälvisid Ants Hein oma teose "Vanaaja pulm. Valitud tekste ja pilte 16. sajandi keskpaigast 19. aastasaja viimase veerandini" eest ning Linda Kaljundi monograafia "Ajalugu pildis – pilt ajaloos: Rahvuslik ja rahvusülene minevik Eesti kunstis" (kaasautor Tiina-Mall Kreem Eesti Kunstiakadeemiast) eest. Parima humanitaarteaduse-alase artikli auhinna pälvisid Aivar Põldvee ja Natalja Netšunajeva  (vt veel siit).

Tallinna Ülikooli aasta koolituspartnerina tunnustati TÜHI pikaajalist koolituspartnerit Telia Eesti AS-i. Humanitaarteaduste instituut on viinud edukalt läbi sisekoolitusi Telia töötajatele ning tänu meie kirjaliku kommunikatsiooni ja õigekirja koolitustele on paranenud ettevõtte töötajate kirjalik eneseväljendus.

Veel kuulutati välja Eesti ühiskonda, haridusse ja kultuuri panustanute nimed, keda ülikool tunnustas nimetusega sajandi vilistlane. Tunnustuse saanute nimekirja leiab siit.

Pildigalerii