Edulugu

Tallinna Ülikooli teadlased tegid koos idufirmaga tööriista, mis aitab tõhusamalt õppida

Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi teadurid Kati Aus, Grete Arro ja õpetajakoolituse arendaja Kriste Talving ning haridusedendaja Triin Noorkõiv rakendasid koostöös Eesti idufirmaga Clanbeat teaduse praktikasse, et aidata noortel kasvada iseseisvaks õppijaks. Ühisest koostööst sündis abivahend ja praktiline tööriist, mis aitab õppijatel uutes oludes järjest enesekindlamalt, rõõmsamalt ja tegusamalt toimetada.

hea plaan

Uues ja keerulises õppimise olukorras tõhusamaks hakkama saamiseks on õppetegevuste ja muude päevatoimetuste planeerimine möödapääsmatu ning hädavajalik.

Nii tõttasid Tallinna Ülikooli teadlased koos idufirmaga Clanbeat õppijatele appi ja panid kokku nutika tabeli "Hea plaan", mis aitab seada õppimisel eesmärke ja planeerida oma toimetusi nii, et sinna mahuks parajalt õppetööd ning vaba aja tegevusi. Nii on õppijal kergem suurt pilti silme ees hoida ning sealjuures ka mõelda läbi, mida, miks ja kuidas midagi teha.

Lisaks nädala- ja pävaplaanile saab tabeli abil õppija ka ise hinnata, kuidas seatud eesmärgid täidetud said. Nii on iga päeva kohta ette antud küsimustik, mis aitab analüüsida, kuidas näiteks saadi hakkama ootamatute olukordade või keeruliste kooliülesannetega. Õppija saab seejärel läbi mõelda, kas ja kuidas toimida järgmistel kordadel teistmoodi.

Tegemist on tarviliku ajaplaneerijaga, mis suunatud ennekõike kooliõpilastele alates 13. eluaastast. "Hea plaan" on kasulik ka lapsevanematele ning on abiks lapse toetamisel tema iseseisvas õppetöös ja tööde planeerimises.

"Hea plaani" ja selgitava abimaterjali saab alla laadida siin lehel