Tudengiblogi

Navigeerimisäpp TLÜ Map muudab ülikoolilinnakus liikumise hõlpsamaks

Tallinna Ülikooli tudengitel valmis ELU projekti käigus uus mobiilirakendus, mille abil saab hõlpsamini navigeerida ülikooli linnakus, pidades silmas ka liikumispuuetega inimeste vajadusi.

Navigeerimisäpp TLÜ Map muudab ülikoolilinnakus liikumise hõlpsamaks

Ülikoolilinnakus navigeerimine võib kujutada endast väljakutset nii uutele õpilastele, õppejõududele kui ka külastajatele. Võimalus jõuda linnakus erinevatesse ruumidesse kasutades kõige kiiremaid ja eelistatumaid teekondi on kõigi jaoks oluline, eriti aga puuetega inimeste jaoks. Seoses ELU õppeaine Kaasava Kõrghariduse projektiga, mille idee lähtub vajadusest TLÜ Map logoparandada erivajadustega üliõpilaste kõrghariduse kättesaadavust praktiliste õppevahendite loomisel, otsisid tudengid lahendusi, et TLÜ hoonetes orienteerumist lihtsustada.

Eesti hariduspoliitika võrdsete võimaluste põhimõte ütleb, et kõigil õppijatel on õigus osaleda igal haridustasemel vastavalt oma võimetele ja vajadustele. Sellest lähtuvalt kaardistasid ELU projekti liikmed Tallinna Ülikooli Silva ja Astra hoonete ligipääsetavuse võimalused, seal hulgas TLÜ liikumispuuetega tudengite jaoks kõige väljakutsuvamad kohad.

Pärast kaardistusest valmis rühmal mobiilirakendus, mis soovitab isikupärastatud liikumisradu TLÜ Astra ja Silva hoonetes ja nende vahel, pakkudes juurdepääsetavaid teid vastavalt kasutaja eelistustele ning vajadustele.

Tudengite soov rakenduse loomisel oli, et see annaks inimestele ja eriti erivajadustega tudengitele enesekindlust ja mugavust ülikoolis ringi liikumisel. Selle projekti käigus kaardistati Astra ja Silma majades liikumise navigeerimise, kuid kuna linnakus on hooneid veel, siis jätavad tudengid äpi arendamise võimaluse ka järgmistele üliõpilastele. Rühmaliikmed näevad rakenduses suurt potentsiaali, et kujundada linnakust keskkond, mis on võimalikult suures osas kasutatav igas vanuses ja erineva võimekusega inimestele.