Instituutide direktorid valitud

terra maja

18. mail tegi valimiskogu oma otsuse Haridusteaduste instituudis, valides HTI direktoriks tagasi dotsent Tiia Õuna. Sellega lõppes Tallinna Ülikooli instituutide direktorite valimine.

Ka Loodus- ja terviseteaduste instituuti juhib järgmisel viiel aastal senine direktor, professor Ruth Shimmo, kes sai valimiskogus vaid poolthääled. Samuti usaldas üksuse senist juhti Indrek Graubergi Ühiskonnateaduste instituudi direktori valimiskogu ning Peeter Normakut Digitehnoloogiate instituudi valimiskogu.

Kaks Tallinna Ülikooli instituuti kuuest saavad aga 1. septembrist uue juhi, kuna järgmiseks ametiajaks ei seadnud oma kandidatuuri üles ei BFMi direktor Katrin Saks ega ka humanitaarteaduste instituudi ehk TÜHI juht Tõnu Viik.

BFMi direktoriks kandideerisid instituudi senine õppejuht Birgit Vilgats ning filmirežissöör ja –produtsent Ülo Pikkov. Võitjaks osutus Birgit Vilgats. TÜHI direktoriks kandideerisid instituudi saksa kultuuriloo ja kirjanduse dotsent Maris Saagpakk, filosoofia dotsent Margus Vihalem ja üldajaloo lektor Uku Lember. Uueks direktoriks valiti Margus Vihalem.

Haapsalu kolledžis valitakse direktorit aastal 2024, praegu on sel ametikohal Heli Kaldas.