In memoriam: Toomas Kirss

28. juunil 2022 lahkus meie seast režissöör, produtsent, telemees ja Tallinna Ülikooli sajandi vilistlane Toomas Kirss.

Küünal

„Oma kodus, rahus, vihmasabina saatel. Jäädes alatiseks meie mällu ja südamesse,“ teatati Kirsi lahkumisest tema Facebooki seinal 29. juuni hommikul.

Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks meenutab Kirssi kui märgilist kuju kogu Eesti telemaastikul. „Mitmete tema tegemiste ette võib panna epiteedi „esimene“. Temata oleksime palju vaesemad ja värvitumad ning tema ere isiksus ja looming ei jätnud kedagi külmaks,“ ütles Saks.

Toomas Kirss õppis aastatel 1980–1984 Tallinna Pedagoogikaülikoolis (täna Tallinna Ülikool) režissöör-lavastaja erialal. Ta töötas 1984–1995 aastatel Eesti Televisioonis režissöörina ning alates 1995. aastast teleprodutsendi ja režissöörina.

Tallinna Ülikool tunnustas 2019. aastal Toomas Kirssi kui ülikooli sajandi vilistlast.

Ülikool avaldab sügavat kaastunnet Toomas Kirsi lähedastele.