Haapsalu tudengid disainifestivalil

bänner
Foto: Heli Kaldas Pildil: Haapsalu Kolledži esindajad näituse avamisel. Vasakult: III kursuse tudeng Käthlin Paas, puidutöö lektor Raivo Hein, õppekava kuraator Gina Metssalu ja III kursuse tudeng Riil Kerro.

20. septembrini toimunud 15. rahvusvahelisel Disainiööl, mille peateema oli vajaduspõhine disain, osales oma väljapanekuga ka Haapsalu kolledži Käsitöötehnoloogiate ja disaini eriala. Esitleti värskeid diplomitöid ja läbilõiget kursuseprojektidest.

„Vajaduspõhine disain on meile väga südamelähedane, kuna Haapsalu Kolledžiga samas majas asub ka Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskus, mille üks valdkondi ongi tõenduspõhiste toodete arendamine,“ lausus Käsitöötehnoloogiate ja disaini õppekava kuraator Gina Metssalu näituse avamisel. Puidutöö lektor Raivo Hein tõi aga erilisena välja tudengite rahulolu sellega, et nad näevad oma projekteeritut ja disainitut ka teoks saamas. Mitmeid hooneid hõlmav Disainiöö näitus on avatud Põhjala tehases aadressil Marati 5. Disainkoolide väljapaneku leiab pika hoone tagumisest osast.

Väljapanekusse väga palju panustanud III kursuse tudengite Riil Kerro ja Käthlin Paasi intervjuud saab lugeda Meediaväravast.