Haapsalu tudengid disainiööl

15. rahvusvahelisel Disainiööl välja pandud Haapsalu kolledži Käsitöötehnoloogiate ja disaini eriala diplomitöödel ja kursuseprojektidel põhineva väljapaneku taga on suuresti kaks III kursuse tudengit, Riil Kerro ja Käthlin Paas.

bänner

„Kindlasti on see meie jaoks suursündmus, sest Disainiöö saab suurt kõlapinda nii Eestis kui ka rahvusvahelises meedias ning seda külastavad oma eriala tegijad,“ leiavad tüdrukud. „See on meile, tudengitele, hea võimalus näidata oma oskusi oma ala asjatundjatele ja end märgatavaks teha. Sel aastal on küll kindlasti vähem väliskülalisi, aga loodame, et oluliselt rohkem kohalikke.“

 

Kuidas eksponaadid valiti, Riil ja Käthlin? Valitses soovijate vahel ka konkurents? 

Eksponaat pidi vastama lähteülesandele ja olema korrektselt teostatud. Tegelikult kõik koolitööna tehtud toolid, mis õigeks ajaks valmis said, on näitusel ka väljas. 

Palju teie tudengeid ja vilistlasi oma töödega esindatud on?

Meie kursuselt enamus, seda vähemalt ühe tööga. Lisaks esimese kursuse tudeng Laura Saks, kes munakoortest valmistatud kõrvarõngastega on ka BRUNO disainiauhinna nominent. Samuti on väljas kevadel kaitstud lõputööde plakatid ning osa ka töödest endist.

Mis muudab Haapsalu kolledžis valminud tööd eriliseks?

Ilmselt on loomingulist vabadust ka teistes koolides, kuid meie eelis on kindlasti see, et kõike, mida teoorias räägime, on võimalik praktikas proovida – olgu selleks siis sepistamine, klaasi-, puu- või metallitöö.

Olete oma väljapanekuga ühises ruumis teiste nn disainikoolidega. Millise mulje kolleegid-konkurendid jätsid?

Lähteülesanded on olnud väga erinevad. Vastavalt ülesannetele on nii väga loomingulisi lahendusi kui ka tehniliselt ideaalseid töid.

Kas teie kahekesi kujundasite oma kooli näituse?

Tegime seda kogu kursusega. Igaühel, kes soovis, oli võimalik käed külge panna ja oma panus anda. Kuigi kujundus on olemuselt väga lihtne, on ettevalmistus päris aeganõudev ja töömahukas. Tuleb kokku leppida idee, leida ja varuda materjalid, valmistada plakatid jms. Pealegi peab pidevalt valmis olema ideede muutmiseks ja korralduslikeks üllatusteks.  

Millest saite kujundamisel inspiratsiooni?

Inspireeris Põhjala tehas ise oma atmosfääri ja olemusega. Lisaks soovisime maksmimaalselt kasutada tootmisjääke. Selleks sai kahe peamise materjalina valitud Karu Katus OÜ pappsilindrid ning E-Betoonelement OÜ armatuurid.

Mida olete Haapsalus õppides juba enda jaoks saanud, mida veel ootate? 

Kõige olulisem on ikka silmaringi avardamine. Saame hea ülevaate erinevatest materjalidest, nende kasutusvõimalustest ja käitumisest.

Haapsalu muudavad võluvaks väike kool ja sellest tingitud personaalne lähenemine.