Haridusblogi

Eestis on juba 30 Tulevikukooli arendusprogrammi rakendajat

Aastal 2016 käivitas Tallinna Ülikooli haridusinnovatsiooni keskus kooliarendusprogrammi “Tulevikukool”, et pakkuda koolidele tuge õppija arengut toetavate, tõenduspõhiste ja koostöiste muutuste juhtimisel.

pilt

Tänaseks on Eestis juba 30 kooli, kel õigus oma kodulehte ehtida Tulevikukooli digimärgisega. Programmi lõpetasid ja vilistlasperega  liitusid sel aastal Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Gümnaasium, Tallinna Mahtra Põhikool ja Tartu Veeriku Kool.

Arenguprogrammi raames saab kool kogu õppeaasta vältel regulaarset ülikooli konsultandi nõustamist muutuse elluviimiseks; meeskonnaga osaleda igakuistel seminaridel tõenduspõhise muutuste juhtimise oskuste arendamiseks; kooli muutusest lähtuva ja muutust toetava koolitusseminari kogu kooliperele; koolikultuuri küsitlustulemuste raporti ja boonusena õppekäigu varasemalt Tulevikukooli programmis osalenud kooli.

Tulevikukooli arendusprogrammi uue lennuga liitusid Ehte Humanitaargümnaasium, Hiiu Kool, Kadrina Keskkool, Lilleküla Gümnaasium ja Türi Põhikooli, kes järgmise õppeaasta jooksul soovivad koostöös ülikooliga jõuda õpilaste õppimist toetava, koolikultuuri muutva tõenduspõhise lahenduse väljatöötamise ja rakendamiseni. Uue programmi avaseminar toimus mai lõpul.

Tulevikukooli arenguprorgammi algataja ja promootor  on haridusjuhtimise professor Eve Eisenchmidt, kes koos oma meeskonnaga võimestavad koole läbi õppeaasta liikumisel eesmärgi suunas.

Uuri Tulevikukoolist lähemalt