Edulugu

Kaks TLÜ valdkonda mainekas QS edetabelis

Maailma üks mainekamaid ülikoolide pingeridasid QS ranking avaldas tänavused edetabelid maailma parimatest ülikoolidest ainevaldkondade kaupa. Tallinna Ülikoolil on põhjust rõõmustada nii hariduse kui sotsioloogia tõttu.

Tallinna Ülikool QS edetabelis

Sellel aastal jõudis Tallinna Ülikool QS valdkondade pingeritta kahe valdkonnaga: haridus paikneb kohtade vahemikus 251–300 ja sotsioloogia 301–320. Hariduses küündis TLÜ valdkondlikku edetabelisse esimest korda, sotsioloogia aga paiknes kahe aasta eest kohtadel 251–300.

„On rõõm tõdeda, et Tallinna Ülikooli hariduse valdkond on QS Word University Rankingus kõrgel kohal,“ nendib TLÜ Haridusteaduste instituudi direktor Tiia Õun. „Meie edu võti on eeskätt kõrgetasemeline teaduskoostöö rahvusvahelisel tasandil ja meie maine nii tööandjate kui ka rahvusvaheliste partnerite hulgas.“

Tiia Õuna sõnul ollakse uhked ja samas tänulikud kõikidele kolleegidele ja partneritele, tänu kellele ollakse sellele positsioonile jõudnud. „Hariduse esiletõusu on toetanud ka haridusuuenduse kui fookusvaldkonna arendamine ja toetamine ülikoolis ning rahvusvahelistes projektides,“ lausus ta.

QS koostab igal aastal maailma ülikoolide pingerida, mis kujuneb kuue parameetri alusel. Pingereas võetakse arvesse ülikooli akadeemilist mainet, tudengite ettevalimstust tööturuks, õppejõudude ja õpilaste suhtarvu, ülikooli teadlaste tsiteerimiste arvu, rahvusvahelistumist ning rahvusvaheliste tudengite osakaalu.