Kriisi ja kirjanduse rahvusvaheline seminar
10. veebruaril kell 12:00-19:00 ruumis M-213 toimub kriisi ja kirjanduse rahvusvaheline seminar.
Humanitaarteaduste instituut
Lisa kalendrisse
iCal calendar
Seminaril esitletakse värskelt ilmunud raamatut "The Routledge Companion to Literatures and Crisis" ja arutletakse, kuidas kirjandus kajastab kriise ja kuidas kriisid on mõjutanud kultuuri, eelkõige kirjanduse, arengut läbi aegade, tekitades uusi žanre ja kirjanduslikke vorme.
Plenaarettekandjad on prof Robert Eaglestone (Londoni Ülikool) ja prof Raili Marling (Tartu Ülikool). Oma peatükke tutvustavad prof Chiara Battisti (Verona Ülikool), dr Harvey Wiltshire (Londoni Ülikool), prof Piret Viires ja dr Ksenia Shmydkaya (Tallinna Ülikool). Raamatu ainetel vestlevad prof Marek Tamm ja prof Eneken Laanes (Tallinna Ülikool).
Seminari juhatavad sisse raamatu toimetajad Julia Kuznetski, Chiara Battisti ja Silvia Pellicer-Ortin, modereerib Ksenia Shmydkaya.
Seminari lõpus toimub üldine arutelu, mille paremaks sujumiseks saadetakse registreerunud osalejatele näidispeatükke nendega eelnevaks tutvumiseks.
Pausi ajal pakutakse osalejatele kehakinnitust ja lõpus toimub vastuvõtt.
Üritusel on võimalik ka osaleda loosimises ja võita raamatu eksemplar endale!
Küsimused ja lisainfo:
Julia Kuznetski
julia.kuznetski@tlu.ee