Teade

"Ekspert eetris" 2. detsembril: kuidas keel ja mõtlemine koos toimivad?

Teadmisi vahendatakse ja konstrueeritakse keele kaudu, keel ja mõtlemine on alati lahutamatus seoses. Seega ei saa keele rolli õppimisel alaväärtustada ega diskussioonist õppimise teemal kõrvale jätta. Keel on mõtlemise osa. Sageli aga tundub, et kui räägime õppimisest, oleme unustanud, et sel juhul räägime ka aktiivsest keelest, tekstide kaudu õppimisest ning kirjaoskusest. Selle nädala saates „Ekspert eetris“ on fookuses, kuidas keel ja mõtlemine koos toimivad ning mida see õppimise jaoks tähendab.

mõtlemine

Saates räägime keelest ja mõtlemisest, kriitilisest mõtlemisest ning suhtlemisest tekstide kaudu. Samuti sellest, kuidas õpetades toetada, et õpilane võtaks materjali iseseisvalt vastu ja kuidas vältida õpetaja poolt paljundusmasinana ette kantud teksti mõtteta konspekteerimist.

Ekspertidena on eetris Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi emakeeleõpetuse ning rakenduslingvistika lektor Merilin Aruvee ja haridusteaduste instituudi hariduspsühholoog ja õpetajahariduse teadur Kati Aus.

Osalemine Zoomis

Facebooki sündmus

Osaleda saab läbi Zoomi, mille kaudu saab eksperdilt ka küsimusi küsida. Samuti saab jälgida saadet Tallinna Ülikooli Facebooki lehelt ja järelvaadata ning -kuulata meie YouTube'ist ja SoundCloudist.

Täpsem info ja kõik salvestused: tlu.ee/eksperteetris.

EE