Pressiteade

Ilmus koguteos mälu kultuuriajaloost varauusajal

Tallinna Ülikooli kultuuriajaloo professor Marek Tamm ja Verona ülikooli varauusaja professor Alessandro Arcangeli panid kokku mahuka koguteose mälu kultuuriajaloost varauusajal.

Koguteos mälu kultuuriajaloost varauusajal

Tänavu novembris ilmus Londoni kirjastuselt Bloomsbury mahukas koguteos mälu kultuuriajaloost varauusajal, mille panid kokku Tallinna Ülikooli kultuuriajaloo professor Marek Tamm ja Verona ülikooli varauusaja professor Alessandro Arcangeli. Raamat on kolmas köide kuueköitelisest raamatusarjast, mis kaardistab mälu kultuuriajalugu antiigist tänapäevani; raamatusarja üldtoimetajad on Stefan Berger ja Jeffrey K. Olick.

Raamat „Mälu kultuuriajalugu varauusajal“ (A Cultural History of Memory in the Early Modern Age) koosneb kaheksast peatükist ja koostajate pikemast sissejuhatusest. Sissejuhatus pakub ülevaate varauusaja mälukultuuri olulisematest aspektidest ja eripäradest. Järgmised peatükid, mille autoriteks on tunnustatud Euroopa varauusaja uurijad üle maailma, käsitlevad üksikasjalikumalt mälu vahekordi poliitika ja võimuga (Jasper van der Steen), aja- ja ruumikäsitustega (Katharine Hodgin), meedia ja tehnoloogiaga (Richard Yeo), teaduse ja haridusega (William E. Engel), ideede ja kunstiga (Patricia Emision), rahva- ja eliidikultuuriga(Nicola Whyte), mälestamise ja rituaalidega (Peter Burke) ning unustamisega (Peter Sherlock). Koguteos on rikkalikult illustreeritud (pea 50 reproduktsiooni varauusaegsetest kunstiteostest, trükistest, esemetest ja käsikirjadest).

Lähem info kirjastuse kodulehelt.

Koguteos mälu kultuuriajaloost varauusajal