Pressiteade

Juhtivad värviteadlased Tallinna Ülikoolis

7. - 10. septembrini toimub Tallinna Ülikoolis konverents Progress in Colour Studies (PICS2022).

PICS 2020

Konverentsi peaesinejad on maailma juhtivad värviteadlased Delwin Lindsey Ohio Riiklikust ülikoolist, Angela Brown Taanist Roskilde ülikoolist, Carsten Levisen ning Galina Paramei Liverpooli Hope'i ülikoolist.

Lisaks osalevad PICS-konverentside asutajaliige, tuntuim värve uuriv keeleteadlane Carole Biggam Glasgow Ülikoolist ning Eesti kuulsaim värviuurija, keeleteadlane Urmas Sutrop Tartu Ülikoolist.

Värvide uurimine on interdistsiplinaarne teadus - konverentsil osalevad lingvistid, psühholoogid, kirjandusteadlased ja eksootiliste keelte uurijad. Konverentsi peakorraldaja on Humanitaarteaduste instituudi lingvistika ja tõlketeaduse dotsent Mari Uusküla. Konverents viiakse läbi koostöös Viini ülikooli järeldoktorandi Domicele Jonauskaitega.

PICS-konverentsid sai alguse Šotimaal Glasgow ülikoolis aastal 2016.

Huvilised on oodatud kuulama!

Konverentsi programm on leitav  SIIT