Teade

Marek Tamm asus juhtima TANi kõrghariduse kestlikkuse töörühma

Vabariigi valitsuse juures tegutsev teadus- ja arendusnõukogu (TAN) moodustas 15. veebruaril kaks töörühma.

Marek Tamm
TAN

Ivo Suursoo juhtimisel alustab tööd töörühm, mille eesmärgiks on kujundada ühtne arusaam sellest, kuidas aktiivsemalt tuua teadus- ja arendustegevus neisse majandusharudesse, kus see on seni olnud tagasihoidlik. Kõrghariduse kestlikkuse töörühma tööd hakkab juhtima Marek Tamm. TANi täiskogule tutvustatakse töörühmade töö tulemusi septembris.

TAN nõustab valitsust teadus- ja arendustegevusega seotud küsimustes. Selle koosseisu kuuluvad: peaminister Kaja Kallas, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt, haridus- ja teadusminister Liina Kersna, tervise- ja tööminister Tanel Kiik, Tartu ülikooli rektor Toomas Asser, ettevõtja ja teadusmahuka ettevõtluse mentor Heidi Kakko, rohetehnoloogia ettevõtja ja teadlane Ivar Kruusenberg, arvutiteadlane ja Tallinna tehnikaülikooli teadusprorektor Maarja Kruusmaa, ettevõtja Toomas Luman, Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, IT-ettevõtja Ivo Suursoo ning kultuuriajaloolane ja Tallinna ülikooli nõukogu liige Marek Tamm.

Tunnuspilt: TANi nõupidamine 2. veebruaril 2022 Stenbocki majas (valitsuse kommunikatsioonibüroo)