Seminariettekanne keskaegsest dissidentlusest

21.oktoobril toimub projekti Digitaalne Liivimaa esimene veebiseminar. Ettekande “Towards the computational modelling of social, spatial, and discursive patterns of medieval dissidence and inquisition: Introducing the Dissident Networks Project (DISSINET)” teeb seminaril Brno Mazaryki ülikooli medievist dr David Zbíral.

David Zbíral

David Zbíral on aastaid tegelenud keskaja religioosse dissidentluse ja selle allasurumise uurimisega, kasutades ennekõike võrgustiku-uuringute ja ruumianalüüsi metodoloogiat.

Praegu juhib ta Mazaryki ülikoolis Digitaalsete religiooniuuringute keskust. Tema uurimisprojekti “Dissident Networks Project” (DISSINET) toetab praegu mainekas ERC teadusgrant.

21.oktoobril kell 16.00 algavas ettekandes annab David Zbíral ülevaate senitehtud tööst ja tulevikuperspektiividest.

Kõik huvilised saavad seminari Zoomis jälgida SIIT.