Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi direktori kohusetäitja on Uku Lember

Alates 1. oktoobrist kuni uue direktori valimiseni kevadel 2022 täidab Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) direktori kt. ülesandeid Uku Lember.

Uku Lember

Uku Lember on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduse erialal ja seejärel õppinud ajalugu järgmistel õppeastmetel Kesk-Euroopa Ülikoolis Budapestis. Lemberi doktoritöö teemaks olid etnilised suhted ja segaperekonnad Nõukogude Eestis. Ta on olnud USA Cornelli Ülikooli külalisdoktorant ja stipendiaat Bukaresti, Coimbra, Kiievi, Londoni ja Uppsala kõrgkoolides.

Tallinna Ülikoolis töötab Uku Lember alates 2015. aastast, tänasel päeval lähiajaloo dotsendina humanitaarteaduste instituudis.

“Tunnustan Margust eelmisel aastal tehtud töö eest. Instituudi direktori kohusetäitjana soovin luua ruumi ja võimaldada laiapõhjalisi arutelusid, ehitada sildu ja otsida koostöövõimalusi nii instituudi sees kui laiemalt. Suuri reforme ma kohusetäitjana teha ei plaani, kuid peame koos mõtlema näiteks kärbete tegemisele 2022. eelarves ja sellele, kuidas saaks humanitaarteaduste instituut panustada kõige sisukamalt ülikooli arengukava protsessi ja seeläbi ka enda sihte seada,” ütles Lember.

Margus Vihalem astus TÜHI direktori kohalt tagasi 21. septembril, öeldes, et see polnud lihtne otsus.

“Olen teinud oma tööd südamega ja palju olulisi asju on pooleli. Samuti on ülikool keerulises eelarveolukorras ja see eeldab ka instituudilt pingutusi kulude kärpimiseks,” märkis Vihalem.

2022. aasta kevadel valitav uus Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi direktor alustab tööd 1. septembril 2022.