Teadus

TLÜ teadlased kandideerivad riigi teaduspreemiatele

Riigi teaduspreemiate komisjon avalikustas tänavused teaduspreemiate nominendid. Kümnele preemiale on kokku esitatud üle 70 teadlase. Nende seas ka mitmed Tallinna Ülikooli inimesed.

TLÜ

Kahele preemiale pikaajalise tulemusliku teadus- ja arendustöö eest (elutööpreemia) kandideerib teiste hulgas TLÜ humanitaarteaduste instituudi vanemteadur, ajaloolane Toomas Karjahärm.

Sotsiaalteaduste valdkonnas on aastapreemiale esitatud TLÜ ühiskonnateaduste instituudi rahvastikuteaduse professor Allan Puur („Eesti rahvastikuareng maakeskses ja võrdlevas vaates“).

Humanitaarteaduste valdkonnas kandideerivad TLÜ Eesti ja üldajaloo professor Karsten Brüggemann („Vene impeeriumi ja NSVL toimetulek etnilise ning kultuurilise mitmekesisusega“); ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskuse vanemteadur Marika Mägi („Läänemere idakalda roll viikingiaegses kommunikatsioonis“) ja Aasia uuringute professor Rein Raud („Kultuuriteoreetilised uurimused“).

Preemiate laureaadid kuulutatakse välja veebruari keskpaigas pärast vastavat valitsuse istungit. Kõik kandidaadid ja rohkem infot.