Pressiteade

Trammijänesed jõudsid Brüsseli näitusele

7. aprillil avatakse Brüsselis Les Halles Saint-Gérys näitus Rabbits & Rails, mille ettevalmistuses osalesid ka Tallinna Ülikooli linnauuringute teadlased.

Rabbits & Rails

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi linnauuringute professor Tauri Tuvikene tõi esile nii näituse mitmekesise sisu kui ka selle interaktiivse olemuse.

„Muuhulgas saavad külastajad mängidaTallinna ühistranspordi teemalist lauamängu, kuulata rongide helisid Berliinis ja näha Soomes Turus sõitvate trammide teemalisi koomikseid,“ ütles Tuvikene. „Näitus aitab näha ühistransporti enama kui vaid tehnilise objektina, võttes kokku kolme aasta jooksul projekti raames valminu.“

„Selle näituse puhul on oluline, et kokku on toodud teadlased ja kunstnikud, otsides nende valdkondade vahel kokkupuutekohti,” sõnas näituse kuraator, Tallinna Ülikooli doktorant ja kunstnik Aleksandra Ianchenko.

Näitus Rabbits & Rails on loodud projekti „Ühistransport kui avalik ruum Euroopa linnades: narratiivid, kogemused ja vastuolud (PUTSPACE)“ raames ning on avatud tänavu 7. aprillist 22. maini. Peale Brüsselit saabub näitus Eestisse, kus see avatakse suvel Maanteemuuseumis Varbusel.

Näituse virtuaalsele versioonile pääseb SIIT.

Tunnuspilt: Anton Polsky