Pressiteade

TÜHI sõlmis koostööleppe Bologna Ülikooli Umberto Eco-nimelise humanitaarteaduste keskusega

8. juunil kuulutati Bolognas pidulikult maha uus koostöölepe Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi ja Bologna Ülikooli Umberto Eco-nimelise humanitaarteaduste keskuse vahel.

TÜHI; Bologna Ülikool
Raffaella Campaner; Constantino Marmo; Patrizia Violi; Marek Tamm;Daniele Monticelli.

Lepingu kinnitamise tseremoonial osalesid TÜHIst prof. Daniele Monticelli ja prof. Marek Tamm, Bologna ülikooli esindasid ülikooli rahvusvaheliste suhete prorektor Raffaella Campaner, Umberto Eco-nimelise humanitaarteaduste keskuse direktor prof. Constantino Marmo ja keskuse endine direktor, emeriitprofessor Patrizia Violi.

Bologna ülikooli prorektor pidas oma lühikeses kõnes koostööd TÜHIga väga oluliseks. Eriti arvestades seda, et nii nagu Bologna ülikooli humanitaarteaduste keskuse hallata ja uurida on Umberto Eco arhiiv, on TÜHI seotud Juri Lotmani arhiivi korrastamise ja uurimisega. TÜHI esindajad kinnitasid, et koostööleppe raames on plaanis korraldada iga-aastaseid regulaarseid seminare mõlemat osapoolt huvitavatel teemadel. Järgmine seminar toimub esialgsete plaanide järgi 2023. aasta märtsis Tallinnas.

Koostööleppe avalik kinnitamine järgnes terve päeva kestnud interdistsiplinaarsele seminarile “Minevike kohalolu: semiootilised ja digitaalsed vaatenurgad mälule ja pärandile” (Presence of the Pasts: Semiotic and Digital Approaches to Memory and Heritage), kus TÜHIst astusid ettekandega üles Eneken Laanes, Lauri Linask, Daniele Monticelli ja Marek Tamm. Tegemist oli esimese üritusega, mis korraldati uue koostööleppe raames.

Fotol: TÜHI ja Bologna ülikooli koostööleppe avalik kinnitamine 9. juunil Bologna ülikooli Umberto Eco-nimelise humanitaarteaduste keskuses. Vasakult Bologna ülikooli rahvusvaheliste suhete prorektor Raffaella Campaner (ekraanil), Umberto Eco-nimelise humanitaarteaduste keskuse direktor prof. Constantino Marmo, keskuse endine direktor, emeriitprofessor Patrizia Violi, TÜHI professorid Marek Tamm ja Daniele Monticelli.