Teade

Vene keele kui võõrkeele olümpiaad keskendus vene keelele Eestis

19. märtsil toimus Tallinna ülikoolis riikliku vene keele kui võõrkeele olümpiaad 10.-12. klassidele teemal "Vene keel Eestis". Lõppvooru kutsuti 25 õpilast üle Eesti.

olümpiaadi võitjad

Osalejad võistlesid kahes rühmas: õpilased vene keele oskusega B1-tasemel ninh õpilased vene keele oskusega B2- tasemel või kõrgemal.

Olümpiaadi üldteemaks oli "Vene keel Eestis". Filmi alusel kirjutasid osalejad lühikese arutava kirjandi, mis oli pühendatud filmis tõstatatud probleemile ja olümpiaadi teemale. Teises osas täitsid osalejad lugemis- ja kulturoloogia testi. Paralleelselt toimusid individuaalsed vestlused, mille käigus esitati osalejatele väiteid, mille kohta pidid nad oma arvamust avaldama.

Olümpiaadi võitsid vene keele oskuse B1-tasemel 11. klassi õpilane Heili Aavola Hugo Treffneri Gümnaasiumist ning vene keele oskuse B2-tasemel 12. klassi õpilane Maria Nazarova Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumist. Ülevaate tulemustest leiab teaduskooli lehelt.

Päev lõppes dotsent Natalja Netšunajeva loenguga, millega ta tutvustas õpilastele oma uuringud vene tähestiku ajaloo kohta. Seejärel autasustas Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land ja Venemaa suursaatkonna nõunik Dmitri Litskai olümpiaadi võitjaid.

Olümpiaadi žüriisse kuulusid Irina Moissejenko, Inna Adamson, Natalia Tšuikina, Jelena Raudla, Natalia Maltseva-Zamkovaja ja Natalia Sindetskaja.