Teade

700-aastase kooli ajalugu kaante vahel

Teos “Kaheksanda sajandi lävepakul: Tallinna Toomkool 1319–2019” ilmus nüüd ka saksakeelsena.

Teos ilmus saksakeelsena

Tallinna Toomkooli näol on tegemist Eesti vanima tegutseva kooliga. Eestikeelne teos “Kaheksanda sajandi lävepakul: Tallinna Toomkool 1319–2019” ilmus 2019. aastal Tallinna Toomkooli esmamainimise 700. aastapäeva tähistamiseks. Et Tallinna Toomkool on üheks sillaks baltisaksa kultuuriga seotud sajandite pikkuse perioodi ning Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise järgse uue ajastu vahel, ilmus väljaanne nüüd ka saksakeelsena.

Tegu on esimese eesti autorite (Tiina Kala, Aivar Põldvee, Aira Võsa, Veronika Varik, Olev Liivik, Urmas Viilma) kirjutatud algupärase käsitlusega toomkooli ajaloost. Kuuest autorist neli on seotud Tallinna Ülikooliga.

Käsitlus hõlmab haridus- ja koolikorraldust, kooli rektoreid/direktoreid, õppe- ja kasvatustööd, õpetajaid, õpilasi, õppekeskkonda. Toomkooli ajalugu pakub erakordset võimalust käsitleda Tallinna ja sellega seoses mõneti ka Eesti kooliajalugu alates keskajast kuni tänapäevani.

Teose andis välja Tallinna Toomkool; koostaja Priit Rohtmets ja toimetaja Mart Orav.