Pressiteade

Selgusid Tallinna Ülikooli kirjandusauhinna nominendid

Preemiaid 2020. aasta teoste eest antakse kolmes kategoorias: algupärane ilukirjandusteos, ilukirjanduslik lühipublikatsioon ja tõlge.

tüdruk raamatuga

Nominendid on:

Algupärane ilukirjandusteos:

Kristjan Haljak, "Illuminatsioonid"

Kaja Kann, "Tänavatüdruk"

Jan Kaus, "Homme tuntud avarus. Väike lausete konstellatsioon"

Maarja Kangro, "Kaks pead"

Hasso Krull, "Tänapäeva askees"

Mati Laos, "Pandora laegas"

Barbi Pilvre, "Minu Vormsi"

Ülar Ploom, "Armukadeduse lopergune nägu"

Taavi Remmel, "Antigravitatsiooni vikerkaar"

Jürgen Rooste, "Sagittarius A"

Rein Veidemann, "Lunastatud"

Elo Viiding, "Mina kõnelen kirjandusest"

Ilukirjanduslik tõlge:

Üllar Peterson, Sadeq Hedayati "Kolm veretilka: jutustusi ja novelle", tõlge pärsia keelest

Ilukirjanduslik lühipublikatsioon:

Ilja Prozorov, "Minu Lilit" (Müürileht 2020, nr 92), "Vananaistesuvi" (Vikerkaar 2020, nr 4-5), "Apelsinised alleed" (Looming 2020, nr 10) , "Novell kasutust armastusest" (Müürileht 2020, nr 101), "Naaber" (Värske Rõhk 2020, nr 68)

Tallinna Ülikooli kirjandusauhinda antakse välja aastast 2007 tunnustamaks autoreid, kes õpivad või töötavad Tallinna Ülikoolis või on selle vilistlased. Kandidaate said esitada Tallinna Ülikooli akadeemilised üksused, professorid ja varasemad preemia laureaadid. Lõpliku valiku nominentide seast teeb žürii, kuhu tänavu kuuluvad Heli Allik, Ilona Martson, Rita Niineste, Priit Reiska ja Valner Valme.
Laureaadid kuulutatakse välja 18. märtsil, Tallinna Ülikooli päeval.

Lisainfo: Rebekka Lotman, Tallinna Ülikooli kirjastuse peatoimetaja, rebekka.lotman@tlu.ee