Pressiteade

Tallinna Ülikoolis promoveeriti doktoreid

18. novembril 2022 promoveeriti Tallinna Ülikoolis 21 doktorit, kes kaitsesid oma väitekirja viimase aasta jooksul.

Tallinna Ülikooli doktorid ja juhendajad
Foto: Arno Mikkor

Tallinna Ülikooli teadusprorektoril Katrin Niglasel on heameel tõdeda, et Tallinna Ülikooli värskelt promoveeritud doktorid on oma teadustöödes suunanud pilgu mitmetele ühiskonnas lahendust vajavatele tahkudele. “Meie noori teadlasi iseloomustab inimkeskne vaatenurk, mis hõlmab elukaareülest õpiteed, innovaatiliste digilahenduste rakendamist eri eluvaldkondades, inimese heaolu ja vaimse tervise toetamist ning mitmeid teisi ühiskonnaelu olulisi sõlmkohti,” toob Niglas välja.

Värskete doktorite nimel kõneles promoveerimisel dotsent Elen Lotman, kes ütles, et inimkond on sisenenud ühte oma senise arengu kõige turbulentsemasse perioodi. „Me seisame silmitsi Homo sapiens sapiensi senise arengu tagajärgedega kaasnevate kataklüsmidega ja kriisidega ning nii ohtude kui võimalustega, mis nendest 21. sajandi sünnitusvaludest tekivad. Nagu igal suure muutuse ajastul, käivad ka nüüd käsikäes uudsus ja hirm – näitena võib vaadata kasvõi Renessanssi, kui perioodi, mil sündisid nii teaduse ja kunsti tippsaavutused kui ka kõige võikamad nõiaprotsessid. Olen veendunud, et teadus ja looming tõid meid siia kus me oleme ning ainult teadus ja looming saavad meid selle libedate servadega kuristiku äärelt edasi viia,“ ütles Elen Lotman oma kõnes.

Teadusprorektor Katrin Niglas lisas, et Tallinna Ülikool on eesmärgiks seadnud toetada oma tegevustega Eesti parimat toimetulekut nii tänases, kui ka homses maailmas. “Juba praegu näeme, et tulevikku iseloomustavad pinged ja määramatus, aga ka uued võimalused ja nende kasutamine,”sõnas Niglas. Selline perspektiiv eeldab, et teadlased võtavad omaks 21. sajandi väljakutsetele vastava eri teadusvaldkondi lõimiva lähenemise.

Doktoriteks promoveeriti Tallinna Ülikoolis Elen Lotman, Merlin Kirikal, Madis Järvekülg, Kristiine Kikas, Ksenia Shmydkava, Mikhail Fiadotau, Kati Vinter, Rūta Petkutė-Budrė, Kristel Kotkas, Mare Sadam, Gerti Pishtari, Oliver Koit, Carlos Ivan Vargas Alvarez del Castillo, Karin Streimann, Eve-Liis Roosmaa, Merle Varik, Kate-Riin Kont, Koidu Saia, Muhammed Abdulai, Kristel Kiens ja Ott Lumi.

Doktorite muljete ja mõtetega väitekirja koostamisest, elufilosoofiast ning maailma muutmisest saab tutvuda nendega tehtud intervjuudes. Intervjuude lugemiseks klõpsa doktori nimel.