Pressiteade

Tallinna Ülikoolis esitletakse käsiraamatut „Kriitiline ajalugu“

22. augustil toimub Tallinna Ülikoolis ajalooõpetajate käsiraamatu „Kriitiline ajalugu“ (Critical History) esitlus.

„Kriitiline ajalugu“

Kell 11:00 Mare maja aatriumis (Uus-Sadama 5, III k) algaval ning inglise keeles toimuval esitlusel tervitavad kohaletulnuid Tallinna Ülikooli teadusprorektor Katrin Niglas, Saksamaa suursaadik Annette Klein ning Poola suursaadik Grzegorz Kozłowski.

Käsiraamatust teevad ülevaate erinevate peatükkide autorid. Professor Susanne Popp tutvustab peatükki „Ajalooõpetuse globaalsed perspektiivid: globaalne ajalugu, üldajalugu, suur ajalugu, antropotseen ja postkoloniaalne ajalugu“ (Global perspectives of Education: global history, world history, Big History, the Anthropocene and post-colonial history. Current approaches for adapting the history teaching to the global world).

Professor Joanna Woydon räägib peatükist „Avalik ajalugu (public history) ja ajalooõpetus“ (Public history and history Education).

Doktorant Miljenko Hajdarović käsitleb peatükki „Interneti roll ja mõju ajalooõpetuses“ (The role and influence of the internet in history education) ning doktor Mare Oja peatükki „Kultuuripärand ajalooõpetuses“ (Cultural heritage in history education).

Mõtteid käsiraamatust vahendavad toimetaja Anu Kannike ja ajalooõpetaja Kersti Kivirüüt.

Käsiraamat valmis Erasmus+ Projekti (2020-1-EE01-KA201-077997) Critical History: Adapting history education to the challenges of today's digitized, globalized,and diverse societies in Europe raames aastatel 2020–2023. Projekti partneriteks olid Tallinna Ülikool, Augsburgi Ülikool (Saksamaa), Wroclawi Ülikool (Poola), Salamanca Ülikool (Hispaania) ja EuroClio. Käsiraamat tehakse kättesaadavaks inglise, eesti, saksa, poola ja hispaania keeltes EuroCLio kodulehel.

Käsiraamatu saab alla laadida SIIT

Erasmus+ projekti kohta leiab lisainfot SIIT