Koosõppejõud

Ülikool lähtub töötajate professionaalse arengu toetamisel eelkõige õppiva organisatsiooni põhimõttest ja ülikooli personaliarenduse põhimõtetest. Arendame koosloomes õppimist toetavat keskkonda ja toetame oma töötajate enesearendust arvestades tasakaalustatult töötajate vajaduste ning ülikooli eesmärkide, vajaduste ja võimalustega.

Alustav õppejõud

Alustavale õppejõule pakub Tallinna Ülikool mitmekülgset tuge ja professionaalse arengu võimalusi.

Esimesed sammud

Töösuhte alguses on abiks töötaja meelespea, mis käsitleb praktilist infot ülikoolis töötamise kohta. Selleks, et toetada alustava õppejõu õpetamispraktikaid ja aidata neil edukalt integreeruda ülikooli õpetamiskultuuri, on loodud spetsiaalne e-õppe kursus, mis on avatud igal ajal kõigile alustavatele õppejõududele.

Kursusele registeerimiseks peab olema konto Moodle keskkonnas.

Kursus pakub laia teemaderingi, mis aitab õppejõul tutvuda ja kohaneda Tallinna Ülikoolis kasutatavate õpetamismeetodite ja -keskkondadega. Kursuse raames käsitletakse järgmisi teemasid (ja palju muud):

  • Tallinna Ülikoolis kasutatavad e-keskkonnad: mis need on ning kuidas neid kasutada?
  • Õpetamise tavad ja head praktikad: praktilised nõuanded ja soovitused.
  • Õpetamine ja hindamismeetodid: erinevate hindamismeetodite ülevaade ja rakendamine.
  • Õpetamine rahvusvahelises keskkonnas: kuidas edukalt mitmekultuurilises auditooriumis õpetada.
  • Erivajadustega arvestamine: kuidas tagada ligipääsetavus ja kaasatus kõigile õppijatele.
  • E-õpetamine: kuidas õpetada ja korraldada õppetööd veebis.

Õppejõu jaoks on eriti olulised järgmised peatükid:

  • Õpetamise põhimõtted ja nüüdisaegne õpikäsitus: tutvustab kaasaegseid õpetamise teooriaid ja praktikaid, mis toetavad õppijate aktiivset osalemist ja iseseisvat õppimist.
  • Õppe- ja hindamismeetodid: ülevaade erinevatest hindamisviisidest ja nende rakendamisest, et toetada õppijate arengut ja saavutusi.
  • Andmekaitse, intellektuaalomand ja autoriõigused: olulised juriidilised aspektid, mida õppejõud peab oma töös teadma ja rakendama.

 

Koolituste ja sündmuste kalender

25.09–26.10 Õppekava sidusus alustavale õppejõule

Cynne Põldäär

26.09 HTM Moodle tutvustus alustavale õppejõule

Hettel Sõrmus

Alustavad õppejõud on oodatud õpetamise toe saamiseks pöörduma ka õpetamisoskuste konsultandi Cynne Põldääre poole aadressil cynne.poldaar@tlu.ee

Enesearengu võimalused

Ülikooli töötaja arendab oma tööalaseid teadmisi ja oskusi, seades endale selleks arengueesmärke, leides sobivaid enesearengu võimalusi ülikoolis või mujal ning arutades tööalase arengu vajadusi vahetu juhiga (nt arenguvestlusel).

Enesearengu võimalustena võib kaaluda:

Ülikooli pakutavate arendusvõimalustega saab kursis olla infokirjade vahendusel ja vaadates võimalusi koolituste ja sündmuste kalendrist

Koolitused ja sündmused

Tallinna Ülikooli personaliarenduskeskuse ja teiste üksuste korraldatavad koolitused ja sündmused, samuti lingid õppematerjalidele leiab kalendrist. Arendusvõimaluste tutvustamiseks jõuab töötajateni ka igakuine enesearengu infokiri.

Sündmustel ja koolitustel osalemine lepi kokku oma vahetu juhiga, nendel osalemine on töötaja ja üksuse jaoks tasuta. 

Väärtustame ülikoolis ka kolleegidelt õppimist ja oleme selleks loonud koosõppimise formaadi KoosÕppeJõud. Tutvu tulevaste ja toimunud sündmustega veebilehel www.tlu.ee/koosoppejoud.

Kui tunned puudust mõnest enesearengu võimalusest või kavandad ise koolitust, seminari, infopäeva vm, kuhu ootad osalema ülikooli töötajaid, siis võta ühendust personaliarenduskeskusega aadressil personaliarendus@tlu.ee.

Õpetamisalased uuringud

Õpetamise arendamise grant (arendamisel)

Alates 2024. aasta detsembrist pakub Tallinna Ülikool võimalust oma õpetamist arendada õpetamise arendamise grandi raames. 

Õpetamisalased uuringud