Teade

Tallinna Ülikoolis toimus vene keele olümpiaadi lõppvoor

15. märtsil selgitati Tallinna Ülikoolis eesti keelega koolide õpilaste vene keele olümpiaadi võitjad.

Võitjad
Vene keele olümpiaadi võitjad

Lõppvoorus osales 29 õpilast 9. - 12. klassist üle Eesti. Vastavalt õpilaste vene keele tasemele olid nad jaotatud kahte rühma (B1 ja B2 tase).

Võitjate nimed, olümpiaadi teemad ja muu korraldusliku info leiab olümpiaadi koduleheltKorraldajad soovivad võitjatele palju õnne ja edu vene keele õppimisel.

Lõppvooru avas Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi direktori kt dotsent Uku Lember. Seejärel tervitasid osalejaid Vene ja Ida-Euroopa uuringusuuna juht dotsent Natalia Tšuikina ning žürii esimees dotsent Irina Moissejenko. Osalejaid tervitasid ka Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Postimehe venekeelse toimetuse juht Olesja Lagašina ning Vene ja Ida-Euroopa uuringusuuna kaasprofessor Kapitolina Fjodorova.

Žürii liikmete sõnul olid õpilased olümpiaadiks väga hästi ette valmistunud.

„Õpilaste vastused olid huvitavad ja sisukad. Kuna olümpiaad toimus uudsel kujul, said nii osalejad kui ka korraldajad uue kogemuse võrra rikkamaks,“ leiavad dotsendid Inna Adamsoni ja Irina Moissejenko.

Olümpiaadi korraldamist rahastas Haridus- ja Teadusministeerium.