Üritus

Koosloome programmi lõpuüritus toimub 29. septembril

Kutsume kõiki huvilisi osa saama haridusidufirmade-kooli-ülikooli-haridustehnoloogia klastri koosloome programmi lõpuüritusest!

Bänner

Koosloome programmi eesmärk on luua Eesti haridusele kvaliteetseid digilahendusi ja vältida tulevikus olukorda, kus meie õpilastel on võimalik õppida vaid välismaiste ja võõrkeelsete rakenduste abil.

Programm valmis Startup Estonia, Tallinna Ülikooli, EdTech Estonia ning Haridus- ja Noorteameti koostöös, mida piloteeriti esmakordselt 2020. aastal. Programmi käigus kohtusid 6 alustavat haridustehnoloogia meeskonda – Praktikal, Noorte Vabamu, Tinkr, MIO, Edulog,Taut  regulaarselt programmi valitud koolidega, kaasates arendusse ka õppijad. Tallinna Ülikooli juhitud uudse lähenemisega programm pakkus osapooltele metoodilist ja didaktilist tuge ning toetas tõenduspõhisust koosloome protsessis. Lisaks olid kaasatud ülikooli mentorid, kes aitasid meeskondi kiirendada oma teenuse loomise protsessis.

Koosloome programmi kutsuti osalema haridusasutusi üle Eesti. Oma nõusoleku aidata kaasa uute lahenduste loomisse andsid 12 kooli: Kallavere Keskkool, Mõniste Kool, Sindi Gümnaasium, Aruküla Põhikool, Paide Gümnaasium, Tallinna Ühisgümnaasium, Saaremaa Gümnaasium, Keila Kool, Rakvere Reaalgümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tartu Raatuse Kool, Põltsamaa Ühisgümnaasium.

Koosloome hariduses põhineb Soomes välja töötatud ja Espoos juurutatud mudelil KYKY Living Lab ning Inglismaal University College London (UCL) hariduse instituudi poolt loodud programmil EDUCATE. Koosloome programmi aitavad ellu viia Haridus- ja Teadusministeerium ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Koosloome programmi lõpuüritus toimub 29. septembril kell 15.00–17.00 Tallinna Ülikooli Mare maja III korruse aatriumis ja Zoomis. Palume kohapeale tulijatel registreeruda hiljemalt 27. septembril ning Zoomis osalejatel 29. septembril.

Registreerumine

Ajakava ja lisainfo