Teated

Moodsa õppimise festival iduEDU 2020

Koolivaheajal, 20. oktoobril toimub taas moodsa õppimise festival iduEDU. Terve festivalipäeva jooksul saab ammutada põnevaid ideid haridusuuendustest, uutmoodi õppimisest ja digiajastu võimalustest õppe toetamisel. Tänavu „Eestimaa õpib ja tänab“ konkursil aasta haridusteo nominendiks valitud iduEDU festival toimub seekord veebi vahendusel, mis võimaldab osalejatel nii Eestist kui ka välismaalt mugavalt ja järjestikku osa saada ettekannetest, töötubadest, 3-minuti videotest ja ekspertide debattidest.

distantsõpe

Peaettekandega esinevad festivalil Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi haridusjuhtimise professor Eve Eisenschmidt ja Helsingi Ülikooli teadur Raisa Ahtiainen ning debatte juhib Henrik Roonemaa. Toimub üle 50 virtuaalse töötoa nii eesti kui ka vene keeles, nii lasteaia-, kooli-, täiskasvanu- kui ka huvihariduse teemal. Päeva ilmestab vinge üllatusesineja.

Uue aja tingimustes toimub festival virtuaalselt. "iduEDU" on suunatud eelkõige haridusasutuse juhtidele, õpetajatele, õpilastele ja lapsevanematele, samuti kõigile teistele haridushuvilistele. Festivalil löövad kaasa Tallinna Ülikool, eKool, Haridus- ja Noorteamet (HARNO), Startup Estonia, koolid, lasteaiad, muuseumid, huvikoolid ja Tallinna Haridusameti 2020. aasta haridusuuenduskonkursi parimad. 

Tutvu parimate haridusuuendustega siin

Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi teadlastel on olnud nii koolidele kui ka lasteaedadele nende ellu viidud haridusuuenduste nõustamise ja tagasiside andmises oluline ning toetav roll kanda. Kaasatud on olnud eripedagoogika, alushariduse, haridusjuhtimise ja -innnovatsiooni ning õpetajakoolituse teadlased, kes on panustanud sellesse, et kõik haridusuuenduse konkursil osalenud ja uuendusi kavandanud haridusasutused saaksid oma tegevustes ka edaspidi toetuda teadus- ja tõenduspõhistel otsustel. Samuti osalevad haridusteaduste instituudi teadlased festivalil virtuaalsetes töötubades ekspertidena, kus kõik huvilised saavad osa parimatest haridusuuenduslikest praktikatest.

Festivali peaettekande teemaks on distantsõppe kogemused ja õppetunnid Tallinna linna ja Soome koolides. Korraldatakse ka kaks kaasahaaravat teemadebatti. Oleviku debatis arutlevad eksperdid, mis juhtus õppimise ja õpetamisega 2020. aasta kevadel, tuleviku debati tulipunktis on, kuidas muutunud olukorras tagada tõhus õppimine. Töötubades jagavad oma kogemusi põnevate õpiviiside leidmisel Tallinna koolid ja lasteaiad.

Festivali kava on leitav iduEDU veebilehel ja Facebookis ning on avatud ka registreerimisvorm

Festival on kõigile osalejatele tasuta.  

Festivali korraldavad Tallinna Haridusamet, HITSA, Tallinna Ülikool, eKool, Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna Keskraamatukogu, Junior Achievement Eesti, Startup Estonia. 

IduEdu