Teade

TLÜ emeriitprofessor Talvi Märja pärjati riikliku haridustöötaja elutööpreemiaga

Laupäeval, 3. oktoobril 2020 toimunud aasta õpetaja galal "Eestimaa õpib ja tänab" kuulutati välja laureaadid 12 kategoorias ning anti välja kolm riiklikku haridustöötaja elutööpreemiat, üks neist Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Talvi Märjale.

Auhinnagala "Eestimaa õpib ja tänab”

Riikliku haridustöötaja elutööpreemia laureaadid olid Tallinna Ülikooli emeriitprofessor, andragoog ja psühholoog Talvi Märja, koolidirektor Laine Belovas ning zooloog Aleksei Turovski.

Tallinna ülikooli emeriitprofessor Talvi Märja sai elutööpreemia olulise töö eest andragoogika vallas täiskasvanute haridussüsteemi algatajana.

Talvi Märja. Foto autor Martin Ahven (ERR)
Pildil Talvi Märja. Foto autor Martin Ahven (ERR)

Talvi Märja on rääkinud, et tema teekond täiskasvanute õppe ja andragoogika valdkonda algas suure juhuse ja mitmete asjaolude kokkusattumise tõttu. Enne Tallinna Ülikooli andragoogika ja juhtimistöö kateedri loomist ja juhtimist (aastatel 1986–1998) tegeles Talvi Märja juhtimismeeskondadega ning töötas Tallinna Polütehnilises Instituudis psühholoogia õppejõuna. 1995.–1999. aastatel oli ta ka Riigikogu liige ning on olnud lisaks Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni algataja ja selle pikaaegne president. Talvi Märjal on oluline panus Eesti täiskasvanuhariduse poliitika ja seadusloome kujundamisel ning ta on siiani tegus, panustades täiskasvanute koolitajate kutsete arendamisse.

Talvi Märja usub, et täiskasvanuõpe on täna Eestis tugevam kui kunagi varem.

„Meil on välja arendatud täiskasvanute koolitajate riiklik kutse. Kutsetunnistus on välja antud enam kui 500 koolitajale. Talvi usub, et täiskasvanute õppe professionaliseerumisele on andnud väga olulise panuse just Tallinna Ülikool. Aastate jooksul on Tallinna Ülikoolis lõpetanud hulgaliselt bakalaureuse- ja magistrikraadiga andragooge, kes on jätnud äärmiselt olulise jälje tänasesse täiskasvanuõppe valdkonna arengusse,“ kirjeldas Talvi Märja.