Teadus

Tulemas on rahvusvahelise alushariduse uuringut tutvustav veebikonverents

13. novembril 2020 toimub rahvusvaheline veebikonverents, kus esitletakse OECD rahvusvahelise alushariduse ja laste heaolu uuringu lõppraportit, milles uuriti rahvusvahelise võrdlusena viieaastaste laste arengut ja oskusi. Uuring viidi lisaks Eestile läbi ka Inglismaal ja Ameerikas ning uuringu Eesti osa aitasid läbi viia ja ette valmistada ka Tallinna Ülikooli õppejõud.

lasteaialapsed

Uuring keskendus laste alusharidusele, kodusele taustale ja õpikeskkonnale ning laste varastele kogemustele haridusteel. Uuringus osalesid viieaastased lapsed, lapsevanemad ja lasteaiaõpetajad. Eestis osales rohkem kui 2000 last, kellest 20% olid vene õppekeelega lasteaedadest.

Uuring korraldati Haridus- ja Teadusministeeriumi, Innove ja Tallinna Ülikooli koostöös. Ülikoolist kuulusid uurimisrühma Marika Veisson, Tiiu Tammemäe, Lii Lilleoja, Maire Tuul, Tiia Õun, Aino Ugaste, Kerstin Kööp, Silvi Suur. Uurimisraporti koostamisel osalesid ülikoolist Eve Kikas, Piret Soodla, Tiiu Tammemäe, Maire Tuul, Lii Lilleoja ja Tiia Õun.

13. novembril 2020 toimub uuringu veebikonverents, mis paneb punkti IELS 2018 uuringu tegevustele Eestis.

Konverents toimub 13. novembril 2020 kell 13–16 virtuaalselt ja liituda saab konverentsiga siin lehel.

Tutvu uuringu lõppraportiga siin ning loe ka uuringu tulemusi tutvustavat artiklit.