Avalik loeng

„Treeni teadlikult“ loeng: Ott Kiivikas

Osale „Treeni teadlikult“ sügishooaja loengusarjas! Esimene "Treeni teadlikult loeng juba järgmisel teisipäeval. Esimeseks esinejaks Ott Kiivikas teemaga „Kuidas targalt jõusaalis treenida?”

Loodus- ja terviseteaduste instituut

29.09.2020 kell 18.00 - 19.30

TREENI TEADLIKULT sügis 2020

 

Tule ja registreeri end "Treeni teadlikult" sügis 2020 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti algusega kell 18.00, Tallinna Ülikooli Räägu õppehoones (Räägu 49, Tallinn). Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 8 €. Tasumine kohapeal ja sularahas.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee 


Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli (vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2020

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Jõutreening on vaieldamatult ja ka liialdamata kõikide spordialade baas. Pole võimalik teha tippsporti nii, et kordagi ei peaks külastama jõusaali või tegema jõuharjutusi. Selge, et sama kehtib ka harrastussportlasetele, vähemalt mingil perioodil aastas oleks vajalik ka harrastajatel jõuharjutusi teha. Oluline on enda jaoks läbimõelda, püstitada eesmärk ning anda sellele ka ajaline määratlus. Treeningut tuleks võtta kui elu ühte kindlat osa nagu söömine ja magamine (nii on kehalisel aktiivsusel täpselt samasugune koht, eriti meie üha mugavamaks muutuvas maailmas). Aga kuidas siis jõusaali treeningud saaks tõhusalt rakendatud oma eesmärkide saavutamisel? Kasulike nõuanded jagab tunnustatud jõusaalitreener Ott Kiivikas 29. septembri õhtul algusega kell 18.00 loengusarja Treeni teadlikult avaloengus “Kuidas targalt jõusaalis treenida?” 

Loengus osalejana saad vastused küsimustel: 

  • Kuidas saada aru, milline treeningkava sobib mulle?
  • Harjutuste tehniliselt korrektset sooritust ning mida see mõjutab?
  • Miks peab lihas puhkama?
  • Kui kaua võiks sama kava järgi treenida?
  • Kuidas peaks koormust tõstma? Kui palju peaksid trennis pingutama?
  • Kas kardio või jõutreening mõjub vööümbermõõdule paremini?
  • Millal kardio treening muutub rasvapõletuseks?
  • Kas lihaste kasvatamine või rasvaprotsendi vähendamine? Jms

Jõusaali treeningute praktiline loeng toimub Tallinna Ülikooli Räägu õppehoones (Räägu 49, Tallinn) 29. september, algusega kell 18.00. Loengu pikkus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Osavõtutasu on 8 eurot (maksmine kohapeal, sularahas). Oma osalemissoovist anna palun teada registreerimise vormil: https://www.tlu.ee/treeniteadlikult 

Ott Kiivikas on kulturist ja sporditegelane. Omab Eesti Kulturismi ja Fitnessi liidu poolt väljastatud kulturismi ja fitnessi treeneri VII taset. Samuti omab head praktilist kogemust tänu 18. aastasele staažile kulturismis kui võistlusspordis. On nõustanud paljusid Eesti erinevaid tippsportlasi, teinud koolitusi ja seminare nii alaliitudele kui tavainimestele. EKFL parim sportlane ja aasta treener (2006 – 2010). Tema viimane erialane saavutus on 2020. välja antud teos “Targalt toitumise ja treenimise käsiraamat”.

Käesolev loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2020 on suunatud spordiga alustavatele ja sportivate inimesele, treenerile, füsioterapeudile, perearstidele ja -õedele, lapsevanematele jt, kes on huvitatud praktilistest teadmisest, kus sel aastal on fookuses tervis, toitumine, treeningkoormuse optimeerimine ja taastumine, ajutreening ja hea une tehnikad. Erialaloenguna sel aastal on üks loeng ratturitele hooaja treeningplaani ülesehitusest. Veel käsitletakse praktiliste lektorite poolt süvalihaste treenimist kui ka ÜKE harjutusvara vajalikust, muutustega mõttetasandil toime tulemisest ning nende roll on ööpäeva rütmil tegevustel. Kokku on sarjas 11 loengut iga teisipäev kuni detsembri alguseni. Registreerida võib kõigile või valitud huvipakkuvatele loengutele üksinda, sest iga nädal on iseseisev teema. 

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2020 on peale Ott Kiivikase loengut veel 10 loengud. Need on:

06.10    Kas ja millal füsioterapeudi juurde minna, treeningkoormuse optimeerimine ja targalt taastumine. Füsioterapeut Priit Ailt
13.10     Süvalihased - miks ja kuidas treenida? Füsioterapeut Jaana Torp 
20.10     Ajutreening. Ajuteadlane ja psühholoog Jaan Aru
27.10     Ratturi ja triatleedi hooaja treeningplaani ülesehitus võistlusspetsiifikast lähtuvalt. Treener Karmen Reinpõld
03.11    Kodukontor lihaspinge vabaks! Füsioterapeut Katre Lust-Mardna
10.11     Hea une tehnikad. Unearst dr Heisl Vaher
17.11     ÜKE mõju ja sobitumine sportlase treeningplaani. TLÜ õppejõud ja personaaltreener Siim Kelner
24.11     Sportlase toitumine, taastumine. Triatleet, suurvõistluste korraldaja  Ain Alar Juhanson 
01.12    Kuidas juhtida muutusi oma elutreeningutel? Psühholoog, muutuste ja arengunõustaja Eva-Maria Kangro
08.12    Ööpäeva rütm – kas saab selle eest põgeneda või peab alluma? TLÜ professor Kristjan Port

Registreerimine loengutele: www.tlu.ee/treeniteadlikult 

Soovitame aegsasti registreerida huvipakkuvatele loengutele, sest koroonaviiruse leviku tõttu mahutatakse see aasta saali poole vähem inimesi, et hoida distantsi ning vajadusel viiakse loengud digitaalseks.
Täiendav info: katrin.soidra-zujev@tlu.ee või telefonil 639 1751. 


Loengusarja korraldavad TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituut koostöös Tallinn Liigub programmiga.