Edulugu

Presidendi noore keskkonnateadlase preemia pälvis Martin Küttim

12. mail andis president Alar Karis üle noore teadlase preemiad. Noore keskkonnateadlase preemia sai TLÜ Ökoloogia keskuse teadur Martin Küttim.

Martin Küttim

Presidendi noore keskkonnateadlase preemia pälvis TLÜ Ökoloogia keskuse teadur Martin Küttim, kes oma teadustöö põhiosas keskendub kliimamuutuste ja maakasutuse mõjule, soo- ja metsaökosüsteemidele ning rakendusprojektides nende mõjude leevendamisele ökoloogilise taastamisega.

President Alar Karis kiitis teaduspreemiate üleandmisel noorte teadlaste suutlikust ja teadmisi lahendada Eesti jaoks olulisi probleeme. Noore teadlase preemiad on riigipea sõnul ellu kutsutud, et anda hoogu just selles eas, kus esimesed suuremad saavutused on juba tehtud, kuid oma suuna otsimine või selle ehitustöö veel käib. «Me teame, et sellel teekonnal võib olla raskeid hetki. Ebakindlus tuleviku ja rahastuse osas või üksilduse tunne, kui olete oma suunal üks väheseid või lausa ainus ekspert Eestis. Loodame, et tänane tunnustus aitab teil neist hetkedest üle saada, tundes, et olete Eestile vajalikud,» selgitas president Karis. «Näen tänuga, et teie elulugudes on akadeemilise panuse kõrval ette näidata ka pühendunud õpetamistööd, koostööd teiste sektoritega ja sõnavõtte avalikkuses. Ajaloo silmis on need lõpuks olulisemadki kui teadusartiklite ja nende viitamiste arv,» sõnas riigipea teaduspreemiate laureaatidele.

Loe lähemalt