Õpingud

Üleilmse Erasmus+ programmi taotlusvoor on avatud

Üleilmse Erasmus+ programmi raames saab toetust taotleda üliõpilaste ja äsjalõpetanute vahetusõpinguteks ja praktikaks, doktoriõpingute lühiajaliseks mobiilsuseks ning töötajate mobiilsuseks õpetamise ja kogemuste vahetamise eesmärgil. 

Pilt

Üleilmse õpirände toetuse saamiseks tuleb esitada projektitaotlus rahvusvahelise koostöö juhile, kes koondab ülikoolipoolsed koostöösoovid ning esitab üleülikoolilise taotluse Euroopa Komisjonile. 

Ülikoolisisesed tähtajad:

14.12.2022 kl 16.00 – ülikooli sisene online seminar

registreeri

Rahastaja poolt seatud tähtaeg:

23.02.2023 – üleülikoolilise taotluse esitamine

taotlusvorm

Erasmus+ üleilmse õpirände raames toetatakse õpirännet Erasmus+ programmivälistesse kolmandatesse riikidesse ning nendest riikidest (v.a Andorra, Monaco, San Marino, Vatikani linnriik, Fääri saared, Šveits, Ühendkuningriik). Õpirände eesmärgiks on soodustada nii õppejõudude kui tudengite mobiilsust riikidega väljaspool EL-i.

Üleilmse õpirände raames toetatavad tegevused:

  1. Üliõpilaste (sh doktorantide) õpiränne (2-12 kuud)*
  2. Üliõpilaste/äsjalõpetanute praktika (2-12 kuud)
  3. Doktorantide lühiajaline mobiilsus (5-30 päeva)
  4. Töötaja õpetamismobiilsus (5 päeva-2 kuud)
  5. Töötaja koolitusmobiilsus (5 päeva-2 kuud)
  6. Lõimitud õpiränne (5-30 päeva + kohustuslik online osa)

* Olulise muudatusena võrreldes eelmise programmiga: 1. ja 2. õppeastme väljaminev üliõpilaste õpiränne ei ole võimalik riikidega, kes saavad EL arenguabi. Nendesse riikidesse on võimalik välja saata BA ja MA tudengeid Euroopa sisese Erasmus+ projektist.

TLÜ on seni üleilmse õpirände raames teinud koostööd Austraalia, Mehhiko, LAV-i, Venemaa, Ukraina, Valgevene, Gruusia, Kasahstani, USA, Kanada, Jaapani, Hong Kongi, Tai, Hiina, Myanmari, Sri Lanka, Ghana, Mosambiigi ja India ülikoolidega. 

Meetme eelarve Eesti kõrgkoolide vahel jagamiseks on ca 1,8 miljonit eurot.

Rohkem infot siseveebist, käsiraamatust ja programmijuhendist.