Õpingud

Mikrokraadide pilootprojekt Harjumaa valdades

Reedel, 29. septembril asus paarkümmend omavalitsuste töötajat taas koolipinki, et kohaliku valitsemise mikrokraadi raames saada uusi teadmisi ja täiendada olemasolevaid. Algas kohaliku valitsemise Harjumaa mikrokraadi pilootprojekt.

Mikrokraadide pilootprojekt

Eelmisel õppeaastal prooviti ÜTI õppejõu Sulev Lääne eestvedamisel Rae vallas ja kuna tulemus oli väga hea, andis see julguse võtta ette üle-harjumaaline projekt. Viide moodulisse jagatud koolitusprogramm algas reedel esimeste loengutega kohaliku omavalitsuse olemusest ja kohast valitsemissüsteemis. Järgmised moodulid annavad teadmisi kohaliku omavalitsuse juhtimisest ja teenuste korraldamisest, organisatsiooni juhtimisest, kohaliku tasandi poliitika kujundamisest ja koostööst ning eelarvest, fnantsjuhtimisest ja kohalikust ettevõtlusest.

Ühiskonnateaduste Instituudi direktor Indrek Grauberg rõhutas avakohtumisel, et läinud aastane Rae valla näide kinnitab ülikooli teadlaste mõtet igati toetada kohalike omavalitsuste töötajaid. Liigutakse selles suunas, et mikrokraadi õpingutes saadud ainepunktid lülitada magistriõppe kavasse.

Ülikooli rektoraadi nimel kõnelnud teadusprorektor Katrin Niglas lisas, et temagi tuli õppima. Ta tuletas meelde aega, mil omandatud doktorikraadi järel kirjutati tema diplomile, et edasiõppimise võimalus puudub. Õnneks on see aeg läbi ja nüüd saab teadusprorektorgi mikrokraadi õppurite innukust hinnates edasi õppida.

Katrin Niglas:“ Teadusprorektorina valvan selle üle, et kõik mikrokraadiprogrammid oleksid teaduspõhised. Ja siin täna alanud on seda kindlasti. Usun, et siit sellest saalist kogunev sünergia peaks tagasi jõudma ka ülikooli“.

Regionaalministri nõunik Neeme Suur tunnustas õppima hakkavaid omavalitsusjuhte ja –spetsialiste selle eest, et nad oma põhitöö kõrvalt on valmis ennast täiendama. Ta rõhutas, et mikrokraadi programmi lisamine ülikooli õppekavva on väga tervitatav, sest tihti ei jõuta liiga suurt tükki korraga ampsata, siis on lihtsam teha väiksemad jupid ja asi ongi jõukohane.

Harjumaa pilootprojektis on osalejaid Kiili, Rae, Saue, Harku, Anija, Saku vallast, Eesti Linnade ja Valdade Liidust ning Tallinnast.

Mikrokraadi õppesemester kestab 2023.a. sügisest 2024.a. kevadeni ja kätkeb endas 15 koolituspäeva ehk 105 akadeemilist tundi. Õppesemester lõppeb arvestusega.

ÜTI     ÜTI

ÜTI