Teade

TLÜ dotsendi Mari-Liis Jakobsoni osalusel valmis Mondo Rändekooli veebikursus

TLÜ poliitikasotsioloogia dotsent ja MIRNeti projekti rändeekspert Mari-Liis Jakobson osales Mondo rändeteemalise veebipõhise kursuse väljatöötamisel. Rändekooli kursus on alates 17. märtsist kõigile huvilistele tasuta kättesaadav Mondo Rändekooli veebiplatvormil. Neljapäeviti kell 19 on Kuku raadio eetris ka kursuse audioformaat.

pilt

Mondo Rändekooli veebiloengud annavad kompaktse ülevaate kõige olulisematest rändevaldkonna tuumikteemadest. Kursuse jooksul vaadatakse 14 lühikest videoloengut ja 2-3 minuti pikkuseid miniloenguid, mis avavad teemaga seotud nüansse. Iga loengu juures on eesti- ja ingliskeelsed taustatekstid koos viidetega põhjalikumaks teemasse süüvimiseks. Kolmeteistkümne loengu sisu on välja töötanud Mari-Liis Jakobson ning rände ja muusika teemalise peatüki autor on popmuusika ajaloo ekspert Risto Lehiste.

„Rändega seotud teemad on viimastel aastatel Euroopas üha enam kõneainet pakkunud. Et arutelud oleks viljakad, on vaja tasakaalustatud teavet ning Mondo Rändekool just seda pakubki - koos võimalusega mõtiskleda selle üle, mis mõjutab kaasaja rändega seotud väljakutseid ja võimalusi,“ sõnas Mari-Liis Jakobson.

Kursuse sihtrühmaks on eelkõige haridustöötajad, kes saavad tuge rändeteemade tasakaalustatud käsitlemisel õpilastega, kuid rohkelt uusi teadmisi ja mõtteainet pakub kursus ka kõikidele teistele rändevaldkonnaga seotud avaliku- ja erasektori organisatsioonidele, mittetulundusühingutele ning rändest huvitatud inimestele.

Tuvu Rändekooli kursusega siin