Koostöö

Ühiskonnateaduste instituut kutsub külla!

21. septembril sai alguse uus kohtumiste vorm "ÜTI-l külas". Kohtumiste eesmärgiks on viia ülikooli külastavad välisõppejõud kokku meie inimestega, et leida ühiseid punkte ja arendada rahvusvahelist võrgustikku.

pilt

"ÜTI-l külas" sarjas toimus 21. septembril 2021 esimene kohtumine Nicosia Ülikooli (Küpros) rahvusvaheliste suuna valdkonna professor Constantinos Adamidese ja nooremteadur/doktorant Petros Petrikkosega. 

ÜTI poolt osalesid Ben Klasche, Birgit Poopuu, Mari-Liis Jakobson, Aare Kruuser, Matthew Crandall, Kadi Kriit ja Koidu Saia. 
Koostööpunktidena kaardistati teemasid, millest olulisemad olid „small states“, „securitization“, „diaspora studies“, aga ka „migration“ ja „COVID-related IR studies“

Nicosia ülikool on üle 14 000 üliõpilasega eraõiguslik ülikool, kus olulisel kohal on rahvusvahelised teadus- ja arendusprojektid, panustamine ühiskonda, nii kohalikul tasandil tehtavad kui ka võrdlevad uurimused. Arutati võimalusi koos Küprost ja Eestit väikeriikidena võrrelda ja selle analüüsi põhjal koos publitseerida kõrgetasemelistes teadusajakirjades ning ka juba töös olevate raamatupeatükkide osas koostöös kirjutamist. Küprose teadlaste pakkusid erilist huvi MIRNet uurimisrühma, Birgit Poopuu juhitavate uurimisprojektide, aga ka Ben Klasche uurimustes rakendatavad relatiivsed lähenemised. Samuti kinnitati, et ollakse valmis ÜTI teadlasi kaasama oma projektidesse ning ka osalema meie projektitaotlustes, teadus- ja õppealast koostööd tegema. 

Nicosia ülikooli ja rahvusvaheliste suhete teemalisele kohtumisele järgneb juba 29. septembril toimuv Zagrebi ülikooli sotsioloogia dotsendi Krešimir Žažari külaskäik.

27. ja 29. septembril toimuvad ÜTIs ka Krešimir Žažari külalisloengud:

 lisainfo ja registreerimine  

Esmaspäev, 27. september kl 16:30-18:00 (ruumis M-134)
„Tehisintellekt sotsiaalses kontekstis – võimalused, riskid ja väljavaated“
Kolmapäev, 29. september kl 16:30-18:00 (ruumis M-134)
„Mis kasu on düstoopiast ja utoopiast 21. sajandil?“

„ÜTI-l külas“ kohtumiste sari on suunatud rahvusvahelistumise, interdistsiplinaarsuse ning ettevõtluskoostöö toetamisele.