Aeg:

18.-19.augustil kell 10-16.45

Eesmärk:

Koolituse eesmärk on tõsta õpetajate teadlikkust tänapäeva meedia toimimisest ja pakkuda noorsootöötajatele võtteid elavdamaks õppeprotsesse klassiruumis. Koolitusel omandatakse oskused õppevideote loomiseks ja tutvustatakse, kuidas suuta eristada faktipõhist infot muudel eesmärkidel loodud infost, samuti kuidas varakult märgata veebikiusamist.

"Koolituse juures meeldis kõige rohkem praktilisus, paras annus teooriat ja kohe praktika"

Sisu:

Meediapädevuses käsitleme kolme suunda:

• Kriitiline sisu tarbimine. Faktipõhise uudise, satiiri, reklaami ja arvamuse erinevus. Valeuudis. Huvigrupid. Analüütilise mõtlemise arendamine.
  • Mina kui sisu looja. Mõtestatud sõnumi vormistaja (sõnumi väärtus, esteetika, audiovisuaalne vormistus, stiil jne)
  • Turvalisus, ohutus veebis. Kuidas postitatu (mina, sõbrad, vanemad jne) võivad mõjutada lapse tulevikku.
    Kõikide teemade käsitlemisel õpime, kuidas neid teemasid võiks õpilastega käsitleda.

"Meeldisid filmi tegemisega seotud asjad ja  kriitilise mõtlemise oskused"

Kursuse lõpetanu:

• Oskab õpilaste mobiiltelefone õppetöösse kaasates püstitada õpilastele loovaid, mängulisi ülesandeid;
  • On teadlik tänapäeva meedia toimimisest, võimalustest ja ohtudest. Teadvustab küberkiusamise problemaatikat.
  • Tajub tänapäeva meediasüsteemi ja eri rolle; omandab teadmised erinevate meediatekstide funktsioonidest ja ülesehitusest.
  • Oskab luua ise õppevideoid ja suunata õpilasi nende loomisel.

Koolitajad:

• Katrin Sigijane MSc digitaalsed õpimängud, BA audiovisuaalne kunst, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut
  • Maria Mang BA filmikunsti eriala, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi meedia ja filosoofia õpetaja
  • Katrin Saks MA ajakirjandus, TÜ

Sihtgrupp:

Noorsootöötajad

Osalustasu:

Koolitus on noorsootöötajale tasuta. Noorsootöötaja osalemiskulu katab US State Department Bureau of Democracy, Human Rights, and Labor (DRL) läbi haridusele suunatud mittetulundusühingu International Research and Exchanges Board (IREX).

Koolituse kestus:

kaks päeva, kokku 16 akadeemilist tundi. NB! Auditoorsele õppetööle lisandub iseseisev töö (kuni 12 akadeemilist tundi).

Osalemise tingimuseks on vahepealsete praktiliste tööde sooritamine.

Grupi suurus:

20 osalejat