Registreeru koolitusele:

Rakesh Sukeshi Payatt INtransit tehnika töötuba

NB! Payatt INtransit tehnika kursuse läbimine on eelduseks osalemaks samal päeval toimuval Rakesh Sukeshi Soolo algatamise tehnika kursusel, millele tuleb eraldi registreeruda.

Aeg: 7.oktoobril kell 12-13.30, 8.oktoobril kell 10-11.30 ja 9.oktoobril kell 12-13.30

Koolitaja: Rakesh Sukesh, rahvusvahelise kogemusega koreograaf, tantsija ja tantsuõpetaja

Sihtgrupp: Varasema kogemusega kaasaegsed tantsijad, koreograafid ja tantsuõpetajad.

Grupi suurus: kuni 23 osalejat

Koolituse maht: kontaktõpe 6 akadeemilist tundi

Koolituse hind: 60 eurot, sisaldab käibemaksu

Koolitus toimub inglise keeles

Registreeru koolitusele:

Rakesh Sukeshi Soolo algatamise tehnika töötuba

NB! Soolo algatamise tehnika kursusele pääsemiseks on eeldusena samal päeval läbitud Rakesh Sukeshi Payatt INtransit tehnika kursus, millele tuleb eraldi registreeruda.

Aeg: 7.oktoobril kell 14-15.30, 8.oktoobril kell 12-13.30 ja 9.oktoobril kell 14-15.30

Grupi suurus: kuni 23 osalejat

Koolituse maht: kontaktõpe 6 akadeemilist tundi

Koolituse hind: 40 eurot, sisaldab käibemaksu

Koolitus toimub inglise keeles

Koolitused toimuvad BFMi koostöös: Külli Roosna ja Kenneth Flak, Primer Mover lavastus, Sõltumatu Tantsu Lava, TantsuRUUM

Lavastusele Primer Mover saab mõlema koolituse läbinu sooduspiletiga 5 eurot. Lavastuse info siin: https://stl.ee/lavastus/prime-mover/

Koolituse eesmärk:

Tutvustada Payatt INtransit ja Soolo algatamise tehnikaid. Läbi selle suurendada koolitusel osalejate tantsutehnilist ja metodoloogilist teadmiste pagasit.

Sisu:

Payatt INtransit on kaasaaegne liikumistehnika, mis ühendab iidse India võitluskunstivormi Kalaripayattu liikumispõhimõtted joogapraktikate ja energiatööga viisil, mis stimuleerib meie keha energiaallikaid. See õpetab praktikuid ohutul, orgaanilisel ja samas jõulisel viisil muutuma enesekindlamaks, pingevabamaks, paindlikumaks ja võimsamaks, koolitades meid olema refleksides kiire, kuid samal ajal seesmiselt rahulik. Töötuba paneb proovile meie füüsilised ja vaimsed piirid, treenides kehalist olemist kiireks ja energiliseks, kuid vaimselt jättes meid rahulikuks ja pingevabaks. Õpitakse eraldama tugevat füüsilist külge pidevast rahulikust sisemusest, võimaldades saada täielik kontroll liikumise üle, mitte lasta liikumisel meid kontrollida. Suurendatakse võimekust kohaneda ootamatute olukordadega, tehes uuenduslikke, kuid samas tõhusaid valikuid, ühendades oma füüsilise energia ümbritseva  energiaga.

Soolo algatamise töötuba viib meid sügavale rännakule enda sisemaailma, mille käigus uuritakse olemasolu erinevaid tasandeid.
Sageli eelistame oma aju intellektuaalset osa, mis viib meid informeeritud ühiskonda; saame teavet raamatutest, filmidest ja etendustest või vestlustest teistega. See, mida edastame, on aga taaskasutatud teave, mille on kogunud meie viis meelt.
Töötoas tegeletakse selliste küsimustega, nagu:
Mis on eksistentsi tasemed? Kui palju oleme teadlikud kaasaegse-ja müstilise teaduse väidetest, et me kõik oleme tehtud universaalsest intelligentsusest. Kui meie sees on selline intelligentsus, siis millised on meie kavatsused? Mida meie kunst teenib? Kas on võimalik süveneda endasse ning proovida seda intelligentsust mõista, ning arendada võimalusi, kuidas sellega loov olla?Läbi füüsilise uurimistöö, mängude ja analüüside, pakub see töötuba osalejatele meetodeid kogemuslikkust protsessist.

Õpiväljundid:

Koolituse läbija oskab:

• ohutult, orgaaniliselt, pingevabalt, paindlikult ja jõuliselt kasutada oma füüsilisi ressursse.
  • olla oma refleksides kiire jäädes samal ajal seesmiselt rahulikuks.
  • kohaneda ootamatute olukordadega, tehes uuenduslikke, samas tõhusaid valikuid, ühendades oma füüsilise energia ümbritsevaga.
  • rakendada saadud teadmisi ja oskusi enda praktikatega (tantsimine, õpetamine või koreograafia loomine)

Lisainfo:

Katrin Sigijane