Best of BFM 2018 võidufilmid on selgunud

Reedel, 2. märtsil toimunud ahinnagalal jagas Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut (BFM) traditsiooniks saanud koolisisesel tudengifilmide võistlusel Best of BFM auhindu. 2018. aasta parimate hulgas hinnati nii lühifilme kui ka näiteks reklaame ja muusikavideoid. Sel reedel, 9. märtsil kell 14 on huvilistel võimalik võiduprojekte tasuta näha BFMi oma SuperNova kinos.

auhinnad

Kõige rohkem auhindu võitnud filmiks osutus Kino Eyesi ühismagistrikava lõpufilm Jahiloom, mis tituleeriti nii parimaks lühifilmiks, aga mis võitis ka kategooriates „Parim lavastaja“ ja „Parim peaosatäitja“.

Võidufilmid kategooriate kaupa olid järgnevad:

Parim reklaamklipp
Mõtle värskelt

Parim muusikavideo
Horror Dance Squad – Leap feat. Lepatriinu (rež Jaan Kalmus jr)

Parim dokumentaalfilm
Not Your Ordinary Hero

Parim peaosatäitja
Jahiloom – Frida Jantson-Köstner

Parim kõrvalosatäitja
Sõlm – Mihkel Kuusk

Parim käsikiri
Muusa – Romek Liik

Parim kunstnikutöö
Roof Knocking – Kristjan Suits

Parim helikujundus
Evolve – Haendel Gabriel Solis

Parim montaaž
Penikoorma kaugusel – Kaupo Muuli

Parim operaatoritöö
Ülal – Vishal Vittal

Parim lavastaja
Jahiloom – Jerónimo Sarmiento

Parim lühimängufilm
Jahiloom

Tudengifilmide võistlus Best of BFM annab kord aastas võimaluse nii kooliperel kui teistel huvilistel tutvuda tudengite töödega, mis üksteisega erinevates kategooriates võistlevad. Töödega tutvus põhjalikult viieliikmeline ekspertgrupp ehk žürii, kelle ülesandeks oli märkida ära tunnustust väärivad projektid.