Teadus

Lavastub tehisintellekti kirjutatud näidend

18. novembril esietendub Kanuti Gildi SAALIS Robotiteatri lavastus “It’s Time to Fight Reality Once More. Tundekasvatus robotitele”. See on esimene tehisintellekti loomingulist võimekust uuriv eksperimentaalne teatriprojekt Eestis ja üks vähestest omasugustest ka maailmas.

robotiteater

näidendi on kirjutanud tehisintellekt A. I. Chekhov, hüüdnimega John ning lavale jõuab ta iga kord uutmoodi. Lavastuse loomisel on inimsekkumine viidud miinimumini, teatrit teevad robotid ise – alustades näidendi kirjutamisest kuni etenduse lavastamise, kujundamise, visualiseerimise, helindamise ning lõpuks ka lavalaudadele astumise ja improviseerimiseni välja.

Projekt toob kokku kunstnikud, teadlased, ettevõtjad ja Tallinna Ülikooli tudengid ning sünnib koostöös Tallinna Ülikooli, Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFM), Meediainnovatsiooni ja Digikultuuri Tippkeskusega MEDIT, Enactive Virtuality Lab´i (MOBTT90), EDUSPACE labori, etenduskunsti platvormiga e⁻lektron, andmeteadusettevõttega STACC ja Eesti Kunstiakadeemia Uusmeedia õppetooliga. Projekti toetab Eesti Kultuurkapital.

Loe edasi

Rohkem infot Robotiteatri lehel