Pressiteade

Tänasest algab Best of BFM

20.–23. septembrini leiab Supernova kinosaalist mitmekülgse kava BFMi silmapaistvamatest tudengitöödest. Filminädal kulmineerub suurejoonelise BOB 2021 auhinnagalaga 24. septembril, mis jõuab kõigi huvilisteni Elisa telekanali ja Elisa Stage´i kaudu.

best of bfm

Võistlustulle lähevad Balti filmi, meedia ja kunstide intituudi (BFMi) bakalaureuse- ja magistritudengite valminud lühimängufilmid, dokumentaalfilmid ja teised audiovisuaalsed tööd. Linastuvaid teoseid hindab sõltumatu ja valdkonna ekspertidest koosnev Best of BFMi žürii.

Info linastuste ja ajakava kohta

24. septembril toimub gala, kus pärjatakse audiovisuaalkunsti üliõpilastööde autoreid. Sündmuse kordaminekusse panustab suur BFMi tudengite meeskond ja sündmust on korraldamas üliõpilasi pea kõikidelt erialadelt. “Mul on hea meel, et tasapisi, aga kindlalt täitub meie eesmärk igal aastal lava pakkuda veelgi rohkemate erialade andekate tudengite loomingule,” rääkis BFMi direktor Birgit Vilgats.

Ka tänavune Best of BFMi peakorraldaja Lennart Mathias Männik toob välja, et taolise sündmuse meeskonda kuulumine on loomega tegelevatele üliõpilastele tähtis kogemus. “On oluline, et meie maja muusika, koreograafia ja teleproduktsiooni tudengid saavad peale pikka pausi väljundi, mida gala korraldamine pakub,” sõnas ta. Gala õhtujuhid on nüüdismeedia magistriõppe eriala tudengid Mikk Mäe ja Mariel Korjus.

Tänasele olukorrale omaselt on galaetenduse ülekanne organiseeritud nii ülikooli enda kui ka Elisa Stage´i platvormile. “Kuigi reeglina arvatakse, et internetti kolimine seab piiranguid, siis meie näeme võimalust meeskonnatöö tulemusena pakkuda pidulikku galaõhtut märksa suuremale publikule kui ühelgi varasemal aastal,” märkis Vilgats.

Ülekanne Elisa Stage´i platvormil

Best of BFMi ajalugu ulatub aastasse 2012, mil kinos Artis toimus esimene filmikooli auhindade jagamine. Seejärel kolis sündmus ülikooli ja on aasta aastalt aina suuremaks kasvanud.