Teadussündmus

Digiandmed kultuuripärandi teenistuses - töötuba ja häkaton

Digitehnoloogiate instituut

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Eesti Meremuuseum ja Tallinna Ülikool kutsuvad pärandi, kultuuri, ajaloo ja digihumanitaaria valdkonna teadlasi ja praktikuid töötuppa „Digiandmed kultuuripärandi teenistuses”, mis toimub 24.–25. novembril 2021 Tallinnas Zoom'i vahendusel. Üritus hõlmab ettekandeid tööstuse ja akadeemiliste ringkondade esindajatelt, valikut uurimuslikke esitlusi, praktiliste digioskuste töötuba ja ajalooandmete häkatoni.

Esimene päev koosneb kümnest ettekandest. Päeva lõpetab peaesineja Pat Tanner (Traditional Boats of Ireland Project), kelle ettekanne keskendub andmehõive kasutamisele digitaalsetes rekonstruktsioonides.

Teist päeva alustab ürituse teine peaesineja Maximilian Schich (CUDAN Open Lab, Tallinna Ülikool), kes keskendub ettekandes kultuuriandmete analüüsile. Teisel päeval on kavas ka andmehäkatoni töötuba, mille eesmärk on ühildada eri valdkonnateadmised digihumanitaaria ja kultuuriandmete analüütika tehnilise oskusteabega, et jõuda ühise (programmeerimis)keeleni, mida testandmete peal rakendada. Häkatoni viib läbi Andres Karjus (CUDAN Open Lab, Tallinna Ülikool). Registreerimine on avatud kuni 22. novembrini.

Pandeemia tõttu korraldatakse töötuba Zoomis. Kõiki esitlusi kantakse üle, võimaldades publikul veebis küsimusi ja kommentaare esitada. Üritus toimub inglise keeles. Kava, häkatoni kirjeldus ja registreerimine: https://meremuuseum.ee/workshop2021