Algas AISS magistriõppekava vastuvõtt!
Säästvad infotehnoloogiad ühiskondadele projekt (SITes) viib ellu AISS magistriõppekava „Tehisintellekti lahendused jätkusuutlikele ühiskondadele”. 120 EAP ühisõppekava annab üliõpilastele võimaluse õppida erinevates ülikoolides ja omandada mitu kraadi. Õppekava on koostatud koostöös kolme ülikooliga: Tallinna Ülikool, digitehnoloogiate instituut; Tampere Ülikool, infotehnoloogia ja kommunikatsiooniteaduste teaduskond; Lusófona Ülikool, loodusteaduste ja inseneriteaduste teaduskond. Lisaks panustavad õppekavasse mitmed ühiskondlikud mittetulundusühingud ja tööstuspartnerid nagu Citizen OS, Eesti Antropotseeni Keskuse MTÜ, Lääne-Harju vald ja Inspirators!.
Innovaatilised mõtlejad ja muutuste liidrid üle kogu maailma saavad suurepärase võimaluse: Erasmus Munduse ingliskeelse ühismagistriõppekava (EMJM) „Tehisintellekti lahendused jätkusuutlikele ühiskondadele” (AISS) 2025/2026. õppeaasta vastuvõtt algas 2. detsembril 2024. Kandideerimine kestab kuni 16. veebruarini 2025.
Õppekava pakub rohkemat kui traditsiooniline haridus – see on transformatiivne teekond neile, kes kasutavad tehisintellekti (AI) globaalsete säästlikkuse väljakutsete lahendamiseks. AISS õppekava läbimise käigus omandavad tudengid teadmised, kuidas siduda tehnoloogilised uuendused, osalusdisain ja säästev mõtlemine, luues sel moel lahendusi, mis kaasavad ja aitavad kogukondi.
AISS on koostööalgatus kolme silmapaistva ülikooli vahel, kus igaüks annab lõpetamisel oma kraadi. Tudengid saavad:
- Tallinna Ülikoolilt Eestis sotsiaalteaduste magistrikraadi,
- Lusófona Ülikoolilt Portugalis säästlike infotehnoloogiate teaduse magistrikraadi ja
- Tampere Ülikoolilt Soomes sotsiaalteaduste magistrikraadi.
Magistrikraadidel, mis on täielikult akrediteeritud nii riiklike kui rahvusvaheliste agentuuride poolt, on tugev akadeemiline põhi ja need hõlmavad nii interdistsiplinaarset haridust kui ka selle praktilist rakendamist.
Õppekava pakub ka 2025/2026. õppeaastal stipendiumit kümnele kõige silmapaistvamale kandidaadile. Stipendium toetab tudengit rahaliselt nii õppe- kui elamiskulude katmisel.
AISS õppekava on siiani endaga liituma meelitanud tudengeid üle kogu maailma. Esimene õppegrupp esindab riike nagu Filipiinid, Kenya, Ameerika Ühendriigid, Iraan, Saksamaa, Jeemen, Tadžikistan, Costa Rica ja Türgi. See mitmekultuuriline keskkond soodustab kultuuridevahelist koostööd ning loob perspektiive, mille abil globaalseid väljakutseid tõhusalt lahendada.
Kas unistad tehisintellekti abil tehnoloogia arendamisest taastuvenergia valdkonnas, kaasavate linnaruumi lahenduste loomisest või andmepõhiste poliitikate väljatöötamisest keskkonnakaitseks? AISS pakub platvormi sinu visiooni teostamiseks.
Kasuta seda võimalust maailma oma panuse andmiseks, kus uuenduslikkus ja säästlikkus käivad käsikäes. Tulevikus vajame juhte, kes pole osavad ainult tehnoloogia alal vaid kes on pühendunud ka võrdsusele ja säästlikkusele. Kas soovid olla üks neist?